Tegevus


Kaitseliit on alustala, mis tagab ühiskonna toimimise ka kriisi või katastroofi korral. Naiskodukaitse suudab toita/katta rahva ka siis kui kaubandusvõrk ei tööta ja Kaitseliit tagab korra ja päästeteenistuse, siis kui politsei ja päästjad on üle koormatud. Kaitseliitu on koondunud parim osa ühiskonnast – vabatahtlikud, kes panustavad Eesti omariikluse kestma jäämisesse oma vaba aega.

Nõmme malevkond on Kaitseliidu Tallinna maleva allüksus, mis jaguneb omakorda kompaniideks ja üksikrühmadeks. Nõmme malevkonnas on tegev ca 400 liiget kõikvõimalikelt erinevatelt elualadelt ning ühiskondlikelt positsioonidelt. Siin ei ole oluline Sinu igapäevane staatus vaid Sinu tegelikud oskused ning pühendumus. Meie hulgas leiab igaüks endale sobiva koha.

Rühmade siseelu ja spetsiifika kohta saad rohkem lugeda rühmade alalinkidelt rippmenüüs.


Miks liituda Nõmme malevkonnaga?

  • Kameradenschaft ehk vennaskond kuhu kuuluvad Eestimaa patrioodi. See on liikmeskond, kellele võid loota ka oma igapäeva murede lahendamisel.
  • Turvatunne – Sa võid olla kindel, et õnnetuse korral Su lähedased ei sure enne kiirabi saabumist, sest SINA ISE OSKAD neid aidata. Sa võid kindel olla, et Sinu ega Su lähedastega ei saa vägivallatseda, sest SINA ISE ja Su kamraadid on õppinud selliste olukordadega toime tulema.
  • Vaheldusrikkus – Kui Sa igapäevaelus tegeled lihtsamate töödega võid Sa Kaitseliidus tegeleda juhtimisega. Kui Sa igapäevaelus tegeled juhtimisega võid Sa Kaitseliidus juhtimisest puhata ja olla lihtsalt sõdur.
  • Koolitusvõimalused – Kaitseliidu Koolis on võimalik tasuta õppida lisaks sõjaasjandusele ka juhtimist, avaliku esinemist ja omandada palju muid oskusi, mida kasutada ka igapäevaelus.
  • Sportimisvõimalused – Kaitseliitlased saavad tasuta käia ujumas, orienteerumas, jõusaalis või tegeleda oma spordialaga. Kaitseliitlased osalevad nii Eestis kui välismaal paljudel militaarspordivõistlustel. Ka sõjaline väljaõpe ise hoiab hästi vormis nii keha kui vaimu.
  • Igapäevaelu on soodsam – Paljud isamaaliselt meelestatud ettevõtjad hindavad meie panust ja pakuvad Kaitseliitlastele märkimisväärseid soodustusi. Vaata siia.
  • Seltsielu – Oled Sa pensionär või noor, abielus või vallaline ikka on tore omasugustega mõtteid vahetada ja teineteist täiendada. Kaitseliidus toimuvad regulaarselt seltskondlikud üritused olgu selleks siis suvepäevad või pidulikud koosviibimised tähtpäevade puhul.
  • Panus ühiskonda – Kaitseliidu kaudu on Sul reaalne ja vahetu võimalus panustada oma riigi toimisse ja ühiskonna paremaks ning turvalisemaks muutmisesse. Olgu selleks eksinud marjuliste otsimine, metsapõlengute kustutamine, õnnetustagajärgede likvideerimine, rahutuste ohjeldamine või kuni reaalse sõjalise ohu tõrjumiseni välja – Kaitseliit on vääramatu jõud, mille olemasolu on vajalik iga riigi toimiseks.

Sul ei ole selleks aega?

Kas Sul on kasu uhkest majast või moodsast autost või edukast firmast, mille nimel sa oma aega kulutad – kui võõrad pommid Su maja purustavad või tänavarahutustes Su auto põletatakse või ei eksisteeri enam riiki kus Sa oma äri ajad või on su lähedaste turvalisus ohus? Sa leiad igal aastal need nädalavahetused, kus saada väljaõpet ja osaleda riigikaitses, et su vara säiliks ja perekond saaks turvaliselt elada.

Sa oled läbinud ajateenistuse ja oskad riiki kaitsta?

Praktika näitab, et ilma pideva harjutamiseta ununeb ajateenistuses õpitu mõne aastaga ja kord elus reservõppekogunemisel osalemine ei tuleta palju meelde. Kaitseliidus omandad palju laiapõhjalisemad oskused kui ajateenistuses õpitu.

Sa oled käinud esmaabi kursustel ja oskad esmaabi anda?

Ühe kursuse läbimine ei anna oskusi tegutseda kriisisituatsioonis adekvaatselt ja oskused ei kinnistu ilma pideva harjutamiseta.