Tagalakompanii


Võta meiega ühendust: tagala[ät]malevkond.ee

Tutvustus
Toimunud õppused

Tagalakompanii on kui lümf ja veri, mis vajaliku kohale toob, ebavajaliku minema viib ning asja ajule ehk staabile teada annab, mis tegelikult toimub. See kõlab lihtsalt ainult rahuajal ja ka siis kahe õppuse vahel, mitte nende kestel. Lisaks oma väga eritahuliste erialastele ülesannetele peavad üksuse liikmed olema ka iseseisvad ja oskuslikud lahinguhundid, kes suudavad valvata ja kaitsta kõike seda väärtuslikku, mida teistel üksustel on vaja nagu õhku, ning selle ka läbi tule ja vee õigeks ajaks õigesse kohta toimetama.

Seetõttu on tagalakompanii väljaõpe ka äärmiselt mitmekülgne ning vaheldusrikas. Rühma autojuhid peavad suurte masinate taltsutamisega hakkama saama kõigis ilma- ja teeoludes, tehnikud aga kõik need masinad (ja ka teiste üksuste omad) töökorras hoidma. Meditsiinirühm oma tegevusega on ülioluline kõigi võitlevate üksuste võitlusvõime ja moraali säilitamisel. Kompanii väliköök peab toitma kompaniist märksa suuremaid üksusi ning ka masinate tankimise osas vaadatakse otsa ei kellelegi muule kui tagalale. Lisaks sellele peavad kompanii liikmed orienteeruma ka paljude erinevate relvade ning laskemoona virr-varris nii, et õige laskemoon turvaliselt ja kiirelt õigete relvadeni jõuab. Kõige selle juures ei saa unustada ka samu oskusi, mis jalaväelastele vajalikud – Ameerika merejalaväelaste motot “Every Marine is a Rifleman” peab ja saab rakendada ka Nõmme malevkonna tagalakompaniile.

Kompanii liikmed saavad küll aru stereotüüpsetest arvamustest, et Kaitseväes pole midagi vähem glamuurset tagalast – päris olukordades on tagalakompanii viimane, kui hakatakse medaleid ja ordeneid jagama. Aga me teame ka, et tegelikult meie seda kupatust üleüldse töös hoiamegi. Ilma tagalata saabub hetk, mil välja on panna veel vaid „viimane padrun ja veretilk“ vastikult kiiresti. Jah, tõesti, teised üksused teenivad selleks, et vastasel ei jätkuks enam tanke, või staabil jätkuks piisavalt luureandmeid. Mille heaks teenib siis aga tagalakompanii? Meil on asjad hoopis lihtsad: tagalakompanii teenib võitu!

Tagalakompanii ridadesse on alati oodatud kõik praegused ja tulevased aktiivsed kaitseliitlased. Kui juba valdad mõnd eespool mainitud eriala, on väga hea. Kui aga soovid mõnd neist omandada – sama hea! Üksusega liitudes saad osa ühest Kaitseliidu aktiivseimast ning vaheldusrikkamast väljaõppest ning seda kõike ka heas seltskonnas.

Tagalakompanii tegemistest: