Võitlusgrupp


Kurnata ja nõrgestada vaenlast tema enda tagalas, põhjustades nii peajõudude verest tühjaks jooksmist – see on võitlusgrupi taktika ja eesmärk.

Hästitoimiv võitlusgrupp sunnib vastase üksusi olema pidavas valmisolekus, tugevdama oma järelvedude julgestust lahingüksuste arvelt, mis kõik omakorda suurendab vastase lahingstressi.  Vastase kurnamiseks on õiged aga peaaegu kõik meetodid – alates tagalaobjektide häirimisest lõpetades organiseeritud rünnakutega staapide vastu – eesmärk on riigi püsima jäämine.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAKuid mida on vaja üldse eduka väikeüksusena tegutsemiseks? See on paraku tunduvalt keerulisem kui jalaväe jaol rühma koosseisus, kes on omakorda veel suurema üksuse juhtida ja tagada. Tegutsemine vaenlase poolt hõivatud alal nõuab suurt leidlikkust, paindlikkust, varjamisoskust, eelkõige aga väga head meeskonnatööd. Pikaajaliselt nii vastu pidada on võimalik vaid kohaliku elanikkonna baasil loodud toetuse ja informatsioonisüsteemi olemasolul, rakendades väljaõppes omandatud kogemusi ja juba rahuajal rajatud varjupaikade ning peidikute süsteemi.

Kasutatud allikas: Rene Toomse ja Martin Plaser, “Luure kui pusle II: Kaitseliidu võitlusgrupid on paiksed eksperdid” – “Kaitse Kodu!” no 1 [85/531] 2009, lk 14-18.

Kui arvad, et sinus on piisavalt südikust meiega liitumiseks, leia meid Nõmme malevkonnast.

Kontakt: vgr[ät]malevkond.ee

 

Kirjuta võitlusgrupile!