Saaremaa kodutütred võitsid Nõmme Välgu patrullvõistluse noorte arvestuses

Kodutütarde ja noorkotkaste võistkondadest olid tänavu Nõmme Välgu lahingupaaride patrullvõistlusel võidukad Saaremaa kodutütred Emilia ja Brita, kes kuulu järgi käivad igal Kaitseliidu patrullvõistlusel.

Saaremaa kodutütred Emilia ja Brita.
Saaremaa kodutütred Emilia ja Brita.

Teise koha sai võistkond Little Sebastian, kus võistlesid Nõmme kodutütred Liisi ja Grete Kai ja kolmanda Nõmme kodutütarde ja noorkotkaste segavõistkond Harri Trallid, mille moodustasid Rebecca ja Georg-Henry. Neljandaks tuli Squad KT, mille moodustasid Sandra ja Maria Elisa samuti Nõmme kodutütarde piirkonnast.

„Võistlus oli väga tasavägine. Väga raske oli võitjat välja selgitada,“ ütles Nõmme malevkonna pealik leitnant Aivar Pilv võitjate autasustamisel laupäeva keskööl.

Nõmme malevkonna viiendat korda korraldatav patrullvõistluse eesmärk oli lisaks võistlejate oskuste katsetamisele neile ka üht-teist uut õpetada. Ülesandeid sidus kokku ühtne legend, mis hõlmas kübersõda ja vastase side katkestamist. Raja pikkus linnulennul oli 15 kilomeetrit, võistkonnad võisid maastikul läbida kuni 20 kilomeetrit.

Pantvangi vabastamine ja esmaabi

Kõige huvitavamaks ülesandeks kiidetud kontrollpunktis liikusid võistlejad lahingpaarilist airsoft-relvaga julgestades ja sellega raja ääres sihtmärkide pihta tuld andes varje poole, kus tuli vabastada pantvang.

dav

„Kas see ka on vastane? Keegi on majas, ma ei tea, kes,“ hüüab Emilia paarilisele, liikudes üle punaste pohladega metsaaluse.

dav

„Sulle mingit pommi ei ole külge ühendatud?“ küsib võistleja vabastatud pantvangilt. „Võta oma asjad kaasa. Meie aitame inimesi.“ Pantvang hoiatab: „Kutsuvad abiväge – kiire on.“

Pärast vabastamist ootab veel ees viimane tulekontakt vastasega, milles pantvang haavata saab. „Ai, käsi on valus,“ annab pantvang teada.

„Vähemalt sa tunned midagi, jääd ellu. Kas kuskilt on veel valus?“ küsib Emilia vastu.

Seetõttu tuli vabastatud pantvangile tuli osutada ka esmaabi. Legendi järgi nägid võistlejad seejärel lahtist haava, luuotsad väljas, millele võistlejad reageerisid verejooksu peatamisega rõhksideme abil.

Saaremaa kodutütar Emilia võitnud lahingpaarist möönis, et tal ei ole formaalselt meditsiinilist väljaõpet ning liikumise pealt tule andmisega manöövrit sooritas ta esimest korda. Siiski sujus koostöö lahingpaari sees sujus ülesande täitmisel siiski hästi.

Kõige huvitavamaks kiitis ülesannet ka Liisi võistkonnast Little Sebastian, kes möönis, et esmaabi osa ei õnnestunud nii hästi kui tuli ja liikumine. Rebecca võistkonnast Harri Trallid omakorda möönis, et keskendumine tulele ja liikumisele võttis nii kaua, et esmaabi osale aega nappis.

Ka vastutegevusse, mille eesmärk oli patrullida suurematel teedel ja suruda võistlejaid teede pealt metsa, oli kaasatud hulk Nõmme noorkotkaid ja kodutütreid. „Vastutegevus oli hea,“ ütles Rebecca kiitvalt.

Kõige raskem oli veetakistuse ületamine

Võistlejad pidasid üsna üksmeelselt kõige raskemaks veetakistuse ületamist enne viimase ülesandeni jõudmist, kus oli ülesandeks laskudega õhkrelvadest hävitada vastase sideühendusi. „Kõige hullem oli Pääsküla jõgi,“ ütleb Emilia Saaremaa KT võistkonnast. „Üritasime kolmes kohas üle saada.“ Ta lisas, et siiski oli ülesanne võimalik täita ja ellu jääda.

„Esimene samm oli põlvini vesi,“ kirjeldab Squad KT võistleja Sandra, viidates eriti pikka kasvu instruktori selgitusele põlvini vee kohta. „Teine samm oli nabani vesi. Ja siis kukkusin külili vette.“ Märjaks said Squad KT võistlejad ka esimese veetakistuse ületamisel raja alguses. „Kuivasime päeval ära, tunni-kahega,“ räägib Sandra.

„Kõige-kõige oli ujumine,“ kirjeldas samuti üleni märjaks saanud Rebecca. Tema paariline Georg-Henry pääses jõest vööni märjana.

Nõmme malevkond korraldab 17.–18. septembril 2016 lahingpaaridele mõeldud patrullvõistluse Nõmme Välk, millel osalevad Kaitseliidu, kaitseväe, Naiskodukaitse ja Kaitseliidu noorteorganisatsioonide võistkonnad.

Võistluse trass algab ja lõpeb Tallinnas Nõmmel malevkonna kodu juures ja trassi pikkus on orienteeruvalt 25–30 kilomeetrit, noorteorganisatsioonidel vähem. Rajal pannakse võistlejad proovile orienteerumises, sõdurioskustes, vastupidavuses, laskmises, esmaabis, nutikuses ja üldistes teadmistes. Võistluse võitjate nimed kantakse rändauhinnale.

Ott Heinapuu,
Nõmme malevkonna teavitusjao pealik

Toimetaja