Võidupüha ja väljateenitud suvepuhkuse eel osales Nõmme malevkonna tagalarühm Keila linnalahingu õppusel. Täiendatuna teiste nõmmekate poolt täideti seekord kaitsval poolel jalaväerühma rolli.
Lahingud Keila linnatänavatel osutusid küll keerukateks ja väsitavateks, aga sellele vaatamata said rühmale määratud ülesanded täidetud – tagalarühma vastutusala jäi hõivamata ning vastast viivitati ning suunati sinna kuhu vaja.
Oli 18-nda juuni hommik. Kogu Staabikaitserühm (mõningate tugevdustega teistest allüksustest) pandi maha Keila külje all metsa ääres, läbi mille pidime linnale lähenema vastavalt varem paika pandud rünnakuplaanile. Võitlejate varustusse kuulusid kuulivestid, rakmed, relvad, erialarelvad, laskemoon ja toidumoon. Kokku rõhus iga mehe õlgadele 30-40 kg raskust, mis tuli sõltumata maastikust ja oludest kaasas kanda või ka jooksusammul endaga koos võitluspositsioonile toimetada.
Peaaegu tavaline teisipäev. Raudteejaam Pääskülas. Ilm on päikesepaisteline. Rongid sõidavad. Kesklinna ja Keilasse. Riisiperre ja Paldiskisse. Inimesed sisenevad ja väljuvad. Vedurijuht annab vilet. Inimesed jäävad seisma, et rong läbi lasta ja jätkavad seejärel omavalitud teekonda.
75. aastat tagasi avanes siin hoopis teistsugune pilt.
10.-12.06 toimusid Tallinna Maleva Akadeemilise Malevkonna militaarpäevad, mis suurelt osalt olid mõeldud ka nö lahtiste uste päevadena, millel osales kümneid inimesi.
Tankipurustajad nõustusid ettevõtmises osalema, sest osalenud Tankipurustajad on ise korporandid ning neil on seetõttu teatav hingeline side ka Akadeemilise Malevkonnaga.
Tallinna Haridusameti korraldatud konkursi kvaliteediauhinnale „Parim koostööprojekt 2016“ võitis Tallinna Kadaka Lasteaia ja Kaitseliidu Tallinna maleva Nõmme malevkonna ühine Eesti asja ajamine.
Üheskoos on kahe viimase aasta jooksul ette võetud õhtused ja päevased suusa- ning jalgsirännakud, vabariigi aastapäeva tähistamised. Lasteaia õuel on veebruaris püstitatud välilaager Kaitseliidu telkidesse, kus lapsed on avastanud palju põnevaid õppimisvõimalusi.