Admiral Pitka luurevõistluselt Nõmmele 5. koht!

Kolmapäeva öösel anti Männikul start I Admiral Pitka luurevõistlusele, KL Tallinna maleva Nõmme malevkonna võistkond startis numbri 16 all kell 0330.

Nõmme malevkonda esindas võistkond koosseisus n-ltn Tiit Rosenberg, lpn Sören Vetevool, n-vbl Tanel Viksi ja kpr Härmo Kaul ning esindaja ja toetusisik kpr Ermo Eero.

Uue nimega luurevõistlus hakkab toimuma igal aastal erinevas Eesti paigas, et pakkuda vaheldust ja vähendada kohalike võistkondade eelist maastiku tundmisel. Seekordne trass tiirles ümber ja läbi Männiku karjääride, kulges edasi Saku kaudu üle Keila jõe Ääsmäe kanti ning suundus siis Klooga kaudu Rummu, kus toimus lõpujooks laupäeva hommikupoolikul.

Luurepatrullidele püstitatud ülesanded olid põnevad ja nende korraldamisega palju vaeva nähtud, rajal tuli võistkondadel muuhulgas näidata oskusi uppuja päästmisel, kummipaadiga manööverdamisel, erinevatest tulirelvadest laskmisel, takistusraja läbimisel, mineeritud alal liikumisel, relvade tundmisel, miinipilduja laskmisel, lahingmeditsiinis ja luures.

Võistluse muutsid raskeks karmid ilmastikuolud, sest augusti alguse kohta oli ilm erakordselt palav, suur osa kraavidest ja ojadest olid veest täiesti tühjaks kuivanud ning reede varajastel öötundidel luureülesande sooritamise ajal sadas vaid mõne tunniga maha 3/4 augusti sademenormist. Lisaks loodusjõududele tuli võistkondadel võidelda vastutegevusega, kes tegutses kõikjal nii maal kui õhus ja sundis võistkondi kasutama varjatud liikumisteid. Kokku olid võistkonnad rajal 80 tundi ning läbisid keskmiselt 100-110km.

Nõmme võistkonna liikmetele ulatas võistluse finishis käe Kaitseliidu
ülem brigaadikindral Meelis Kiili, kes võistluse lõpurivistusel tunnistas

et tunneb suurt uhkust et 20 aasta jooksul Kaitseliidu poolt kogutud teadmised ja kogemused võimaldavad korraldada kõrge tasemega rahvusvahelist luurepatrullide võistlust.

I Admiral Pitka luurevõistluse esikoha võttis Kõrgem Sõjakool, teine koht kuulus KL Pärnu 1 ja kolmas koht KL Tartu maleva võistkonnale. KL Tallinna maleva Nõmme malevkond jagas 5. kohta koos Leedu võistkonnaga, kohe KL Põlva (4.) järel.

Lõpuprotokoll, võistkondade liikumise jälgimine ja rohkem infot aadressilt www.pitkachallenge.eu

P.S. Nõmme võistkond avaldab tänu ja suurt tunnustust KL Järva 2 võistkonnale enne lõpujooksu starti üles näidatud suuremeelsuse eest.

Toimetaja