Ajatuse uus algus

peek räägib“Täna pühitsetakse Teie lipp, mille ajatuks saamise saatus on Teie kätes. Oma tegudega peate te hoidma puhtana selle lipu ja oma nime, ning tooma neile au ja kuulsust”. Need sõnad lausus Eesti Reservohvitseride Kogu esimees kaptenmajor  Toomas Peek 06. veebruaril Tallinna maleva 90. aastapäeva tähistamisüritusel, mille osalejate austaval  juuresolekul õnnistati ja annetati Eesti Reservohvitseride Kogu poolt Nõmme malevkonnale taasloodud lipp.

Lipu õnnistusteenistuse viis läbi kaplan major Gustav Kutsar, kes sissejuhatuseks rääkis amalekide ja iisraellaste vahelisest lahingust, mille käik sõltus Moosese käe ülevalhoidmisest ning tema kaaslaste toetusest kui käsi ära väsis. Sellest ülestõstetud käest, võidetud lahingust ning selle tähistamiseks ehitatud altarist sai tänapäevase lipu algkuju.

Lipu annetaja esindaja sõnul kannab nüüdsel ajal väeosa lipp endas kahte kirgast mõõdet: aliansisümbolina on ta väeosa identiteedi kõrgeimaks sümboliks, kandes endas liitunud meeskonna hoiakuid ja püsiväärtusi ning vandesümbolina tunnistab lipp tingimusteta kaaslasteks vannutatud vendluses kõiki käsi jumalikku väge kandval lipukangal truudusvande andnud relvavendi.

kutsarLipu õnnistuseks lausus kaplan:  “Püha Jumal, kes Sa oled ühtekuuluvuse alus ja allikas, võta vastu see lipp, mis toodud Sinu palge ette Nõmme malevkonna lipuna. Õnnista seda lippu ja aita, et see oleks ühise ustavuse ja ühiste püüdluste märgiks malevakonnale ja et kõik, mis iial ette võetakse selle lipu all, kuulutaks Sinu au ja oleks õnnistuseks nii malevkonnale, malevale, meie maale ja rahvale. Aamen”.

 

Lipu naelutasid Eesti Reservohvitseride Kogu esimees kaptenmajor Toomas Peek, Kaitseliidu peastaabi ülem kolonelleitnant Ilmar Tamm, Tallinna maleva pealik major Lauri Abel, Nõmme malevkonna pealik leitnant Aivar Pilv ning taastatud Tallinna maleva esimene pealik major Tõnu Järv.

Lipu andis üle Eesti Reservohvitseride Kogu esimees kaptenmajor Toomas Peek ning võttis vastu Nõmme malevkonna pealik leitnant Aivar Pilv.

Kõnealune lipp asendab Nõmme malevkonnale 1991. aastal  sõjaveteranide poolt taasannetatud lipu. Lipu kujundus on sama: kollase lipukangapoole on Kaitseliidu embleem, teisel küljel kujutatakse Nõmme linna lippu koos Nõmme vapiga keskel.

Kõnede täistekste saab lugeda http://www.erok.ee/et/uudised?news_id=380

10978700_811490222249827_8235543886351841382_n abel järv peek pilv

üleadndmine

Toimetaja