Arved Salupere nimeline luureretk

8-9.06.2018 toimus järjekordne Tallinna maleva noorte kotkaste korraldatud Arved Salupere nimeline luureretk. Sel korral seiklesid noored Aegviidu kandis.

Alguse sai seiklus Nõmme NK ja Squad KT rühma jaoks juba oluliselt varem. Väljaõpe kestis kokku pea kuu aega. Sellest saab lähemalt lugeda SIIN.

Elron viis kõik meie noored kohale ning enne kui korraldajad arugi said oli aeg noored rajale saata. Samal ajal kui stardikohtunik TTVle intervjuud andis sai stardi kokku 15 võistkonda. Mõned alles päris pisikesed läksid rajale koos juhendajaga.

Esimeses punktis tuli kokku panna lego. Ei midagi keerulist. Kui välja jätta paar detaili, et võistlejate silmad olid kinni seotud ja käes kindad ning võistkonna kapteni juhendamise järgi tuli kõigega hakkama saada.

Teises punktis anti morse tähestikus edasi sõnumit ning need võistkonnad, kes kolmandasse punkti jõudsid said luureülesannet täita. Ööseks saabusid kõik noored Aegviidu koolimajja magama. Paar väiksemat tohterdamist ja mõned eneseuhkusehaavale puhumised ning siis juba vajusid võistlejad sügavasse unne.

Siinkirjutaja avas järgmise punkti kell 4 öösel. Kella kuueks laupäeva hommikul tundus olevat kätte jõudnud juba keskpäev. Külm ja täis kiuslikke sääski. See hetk oli küll see, kus tuli mõte, et miks ma seda küll teen? Vastus sellele peitub juuni kuu Kaitse Kodu kaante vahel.

Kiiruse peale tuli üles panna telk. Valikus oli jaotelk, kuppeltelk ja telkmantel. Parim aeg ja sooritus tuli võitjatiimilt. Neiud vaatasid hetke ringi, haarasid telkmantli, tõmbasid selle endale peale ja viskasid pikali. Kõik etteantud nõuded said sellega täidetud ja 31 sekundiga ülesanne täidetud.

Kui takistusrajal jõud ja oskused proovile pandud ning Airsoftis osavus ning täpsus, oli aeg meditsiiniülesande käes. Selle punkti mõtles ja pani välja noortele sõbraliku üksuse esindaja Nõmme malevkonnast. Ülesanne sai nii vinge, et nooremaid võistlejaid sinna punkti ei lubatud. Nemad kiirustasid samal ajal paadiga sõitma ja lõket tegema. Aga vaadake videost ise.

Edasi läks kõik juba otsemat teed kodu poole. Paadisõit, lõkkeülesanne, teadmiste kontroll ja lõpujooks. Rajameister oli vahepeal ära peitnud ka paar postkasti lisaülesannetega ning teadmiste kontrolli tegevad tüdrukud. Eks see nõuab oskust ja kogemust, et sa oskad arvata, et see punkt on selle kõige kõrgema mäe otsas mis pea püstloodis tee kõrval kõrgub. Aga eks väsimus hakkas ka murdma ning sinna juba kõik võistkonnad ei jõudnudki.

Võistlus lõppes üllatusega. Tallinna Nõmme KT ja Squad tüdrukutest moodustatud põhitiim Athena oli selleks hetkeks saatnud “pensionile” lausa kolm liiget. Tüdrukute viimane võistlus selles koosseisus  oli Ernakesel nädal aega varem. Nüüd oli sama tiim rajal esimest korda uues koosseisus. Enne varus olnud Squad kt liige Maria Elisa, Nõmme KT liige Rebecca (ainsana vana põhitiimi liige) ja kaks täiesti uut liiget Pelgulinna rühmast Gerda ja Marie. Kui juba eelmisel aastal oli Athena pea, et võitmatu vanas koosseisus, siis uus Athena alustas oma võistlemist Salupere luureretke võiduga. Tüdrukud tegid Nõmme NK poistele kolme punktiga ära!

Nõmme NK poiste võistkond jäi üldarvestuses küll teisele kohale, aga Salupere luureretk on noorte kotkaste võistlus ning Tallinna maleva valikvõistlus. Võistluste parim noorte kotkaste võistkond läheb Mini Ernale teiste malevatega jõudu katsuma. Üle nii mõnegi aasta toodi rändkarikas sel korral jälle Tallinnasse ja täna asub see uhkel Plangu õppehoone klaaskapis. Harjukad peavad nüüd oma karikate kapis tühja kohaga harjuma. Ega me seda enam käest ei anna 🙂

Suvi on Nõmme noortele täis seiklusi ja tihedaid ettevõtmisi.

Paraadil näeme!

Maria Järvis

Nõmme NK rühma rühmapealik, Squad KT rühma rühmavanem

 

 

M. Rillo