Sest iga ema loeb!

Sel aastal oli traditsioonilise emadepäeva ürituse korraldamine Naiskodukaitse Nõmme jaoskonna ja Kodutütarde käes. Suureks abiks olid ka Nõmme malevkonna kaitseliitlased.

9.mai hommikul kogunesime varakult Planku. Ilm oli õnneks imeline, päike säras ja väike tuuleke sasis juukseid. Jagasime ülesanded omavahel ära – kes läks välikatlale tuld alla tegema, kes orienteerumisrada üles panema, kes seadis näomaalingute- ja kunstinurka üles, kes tegeles kõikide muude vajalike asjadega – ja hakkasime pihta!

Kaks tundi möödus kui unenägu, napilt jõudsime kõikide asjadega ühele poole kui saabusidki esimesed külalised. Tuldi nii peredega, kui üksikult, mõni terve suguvõsaga, mõni paaris ja tundus, et kõigil oli lõbus ja kõigile jagus tegevust! Tubastest tegevustest olid esindatud näomaalingud (ka kämovõimalus), glitter-tätoveeringud, ema-lapse käejälgedega piltide tegemine ja kaasalöömine küpsisetordi meisterdamises. Õues oli võimalik hüpelda läbi keksumäng, teha väike lõbusõit militaarsõiduki kastis, läbida orienteerumisrada, proovida, mis tunne on varustuse ja kiivriga joosta, harjutada kätt õhupüssi laskmises, vaadata relvanäitust, õppida elustamist ja otsida aja peale pimedast telgist sõdurivarustust. Ootamatult saabus vahepeal kätte ka lõuna, mil külalistele jagati suurtest kateldest sõdurisuppi.

Toreda päeva lõpetuseks laulsid kodutütred emadele laule, tehti paar rõõmsat ühistantsu, autasustati võistluste parimaid ja söödi ära uhke kogus eriti maitsvat küpsisetorti, mille usinad kodutütred valmistanud olid. Rõõm oli kuulda lahkujatelt ainult positiivseid sõnu ja lootust, et järgmisel aastal sama tore üritus tehakse. Kui mitme kuu ettevalmistused nii toreda finiši saavad, siis on ikka soe ja uhke tunne küll!

… sest iga ema loeb!

IMGP1590 IMGP1594 IMGP1628 IMGP1648 IMGP1690 IMGP1751 IMGP1756 IMGP1762

Nõmme