Kapral Mati e. Tankipurustajate meenutusi lahinglaskmiselt 2013

Oktoobrikuu alguspäevil oli Tankipurustajatel võimalus üle viie aasta jälle oma kahureid proovida. Sirgalasse oli kaasa võetud kaks 90 mm kahurit, lisaks Carl Gustav-id ja kuulipilduja. Rühmaülema tahe on, et iga tankitõrjuja peab oskama lasta kõigist rühma relvadest. Rühmaülemale oli tema tahte ellu viimiseks appi antud parim võimalik abivägi – Sõjajumala enda näol. Loomulikult kontrollib rühmaülem oskuste taset pisteliselt. Seekord oli oma oskuste näitamise kord rühma Leiduri, ametikohalt autojuhi, kapral Mati käes.

TT Kahur tööhoos

Kapral Mati tuli laskepaika, kus oli üles seatud kahurite sihtmärk 600 m kaugusel. Mati ei laskunud arutellu, kas peaks lähemale paigutama Carl Gustavi jaoks sihtmärgid vaid sirutas käe 600m kaugemal asuva sihtmärgi poole hindamaks kaugust ja nentis, et laseb siit samast. Mati ei pidanud oluliseks ka granaadiheituri abi soovitusi võtta põlvelt laskeasend vaid käskis relva laadida. Mati avas lahingsihikud, keeras need paika ja vajutas päästikut ning põrutas granaadi püstijalalt 600m kaugemal asuva vastase soomustatud ihusse ja tabas TÄPSELT. See ei olnud muidugi kellelegi üllatus, sest kapral Mati oli ka enne üks kord Carl Gustavit lasknud. Et ei oleks mingeid agasid käskis kapral Mati relva ümber laadida ja ihus veel ühe granaadi täpselt vastase soomustehnika keskmesse.

Kui kahuritest oli vastase suunas lastud ligi 75 mürsku oli rühmaülem veendunud, et kõik Tankipurustajad suudavad lasta ka 90 mm kahurit täpselt. Seejärel oli Tankipurustajate ülema ja Sõjajumala kord lustida ning nad said timmida 90 mm kahurite sünkroonlaskmist. Tundub, et ülemad/jumalad jäid rahule ja igaüks väljendas oma rõõmu omamoodi. Vaata videot

Lõpetuseks tavarutiin – suits ette ja minema.

Tahad ka kuuluda Vennaskonda, kus isegi rühma autojuht hävitab vastase soomustehnikat 600 meetri pealt?

Tankitõrjujate ridadesse on tekkinud vabad kohad seoses koosseisu suurendamisega. Loe Tankipurustajatest, kirjuta raigo(ätt)adepte.ee või helista 52 57 474 – me võtame su lahingusse kaasa ja varsti lased Sinagi nagu kapral Mati!

Margus Laar