Kes teeb, see jõuab

Tankipurustajate kutsikad

Pole küll tükk aega siia midagi postitanud, aga see pole tingitud mitte Tankipurustajate passiivsusest, vaid pigem suurest aktiivsusest. Oleme näiteks viimase aasta jooksul juurutanud enda jaoks täiesti uue allüksuse õppuse koodnimega “Töll`s Midfinger” ehk maakeeli siis Töllu keskmine sõrm. Senini on neid toimunud kolm ja sel aastal on veel vähemalt 2 plaanis. Kes kuulnud meiega tihedalt seotud iga-aastasest TT-õppusest “Töllu Rusikas Saaremaal, see aimab, millest selline nimi on tuletatud – päris rusikat meie enda allüksuse õppuste sari välja ei kanna, aga keskmist sõrme suudame vastasele näidata küll.

Eelmise aasta oktoobris saatsime aupaukudega viimasele teekonnale ka palju aastaid meid teeninud “tüdrukud” – 90-mm tankitõrjekahurid. Loodame, et nende viimane võitlus põlisvaenlasega on edukas… Muide, TTK tehniline laskekiirus on 5 lasku minutis! Lugege kokku, mitu minutiga saate.

Viimastest uudistest aga nii palju, et eriti tegusad olime taas eelmisel nädalavahetusel, kui rühm osales korraga kolmel ettevõtmisel. 06APR möllasid Tankipurustajad rühma masinapargiga Tapal 1. brigaadi harjutusväljakul. Korraldaja, tankipurustajast kpr JR: “Sai harjutatud erinevaid elemente nagu veetakistus, raudtee ületamine, sillad, külg- ja pikikalded ning mudas tankirööbastes ukerdatud. Kõik jäid õppega rahule ja nihutasid oma piire, et masin ja mees end ikka ühtse tervikuna tunneks. Meie uusim, neljajalgne liige nautis samuti täiega sõjalist õpet”. Juba järgmisel päeval oldi väljas, et uuendada enne peatselt toimuvat reservõppekogunemist (lahinglaskmised, kus lastakse ka JAV-i!) käsirelvaga test 3. Lisaks sellele osales üks tankipurustajast ohvitser 06APR Kaitseväe Akadeemias toimunud “Sõjakogemuste teabepäeval”, kus üheks kesksemaks teemaks olid sedakorda droonid ja võitlus nende vastu. Oli, mida kõrva taha panna ja millest edaspidi oma õppes lähtuda. Jätkame tegevust. Eesti eest surmani!

Raigo Sõlg