Kogupereüritus “Lilled emale”

Lilled emale4. mail toimus Plangu väljaõppekeskuse territooriumil emadepäeva tähistamiseks perepäev “Lilled emale”.

Esmakordselt selle ürituse ajaloos otsustati kaasata tegevusse ka Kaitseliidu tegevliikmed ning kuna üheks korraldajaks oli Naiskodukaitse Nõmme jaoskond, siis oli loomulik, et pöörduti Nõmme malevkonna poole paari tegevuspunkti organiseerimiseks.

Nõmme malevkonna kaitseliitlased osalesid kahes punktis. Esimene oli õhkrelvast laskmine langeva märklauaga. Kes soovis võis niisama kätt harjutada, aga kindlama käega huvilised kogusid punkte ja osalesid võistluses. Samas oli ka välja pandud relvanäitus: HK USP, Galil AR, Galil snaiper, MG3, granaadiheitja Carl-Gustav. Oli võimalik ka proovida kui raske on tegelikult täisvarustuses sõduri seljakott.

Teiseks võistluspunktiks oli nn taktikarada. Kui aeg läks käima, pidi võistleja  endale varustuse selga ajama, jooksma laskemoonakonteineritega laskepositsioonile ja airsoft relvaga viiele märklauale pihta saama; aeg läks kinni sel hetkel kui võistkond oli tagasi algpunktis ja viimane varustuselement seljast ära võetud. Väga lahe oli innukaid lapsi vudimas vaadata- kiiver ninale vajunud ja rakmed kandadeni, ise võistlusest õhevil.

Samas oli näitamiseks välja pandud erinevaid KL vorme ja mitmesugust sõdurivarustust. Külastajad said neid endale selga proovida ja üksteist pildistada.

Mõlema tegevuskoha tegevused olid ülimenukad – soovijate hulk ei tahtnud väheneda ja kui päev poleks lõppenud, oleks nendes punktides huvilisi õhtuni olnud.

Taktikaraja läbinud ja õhkrelva parimad laskjad said mälestuseks Nõmme malevkonna poolt välja antud uhke diplomi. Tore päev oli.

Toimetaja