Tagalarühm

Kontakt: tagala[ät]malevkond.ee

Tutvustus
Toimunud õppused
Võta meiega ühendust

Nõmme malevkonna tagalarühma loomist alustati 2014. a. sügisel. Seetõttu oleme omaette üksusena üks nooremate seast. Teisalt on rühma võitlejate keskmine vanus ehk üks kõrgemaid, kui võtta võrdluseks teised Nõmme malevkonna üksused. Ometi ei tähenda see trobikonda kotitavates mundrites fossiile, kes puhkehetkedel meenutavad oma isiklikke lahingkogemusi Prantsuse-Preisi sõjast vaid aktiivselt mitmekülgsel väljaõppel osalevaid võitlejaid.

Teeme nii seda ...

Tagalarühm on rühmajagu intelligentseid inimesi, kelle tsiviilametid kokku annavad erakordse know-how, mille vajalikkust enne ei taju, kui selle järgi tegelik nõudlus tekib. Meil on tehnikuid ja mehaanikuid, muusikuid ja isegi üks veterinaar (ja kaasvõitlejate rahustamiseks – haavatutega tegelemiseks ka inimestele spetsialiseerunud meedikud). Sõjaväelises võtmes loob säärane oskuste ja kogemuste pagas enneolematu võime lahendada kaelamurdvalt keerulisi ülesandeid suurema kisa ja kärata.

Läbi tule ja vee

Tagalarühm on kui lümf ja veri, mis vajaliku kohale toob, ebavajaliku minema viib ning asja ajule ehk staabile teada annab, mis tegelikult toimub. See kõlab lihtsalt ainult rahuajal ja ka siis kahe õppuse vahel, mitte nende kestel. Lisaks oma väga eritahuliste erialastele ülesannetele peavad tagalarühma liikmed olema ka iseseisvad ja oskuslikud lahinguhundid, kes suudavad valvata ja kaitsta kõike seda väärtuslikku, mida teistel üksustel on vaja nagu õhku, ning selle ka läbi tule ja vee õigeks ajaks õigesse kohta toimetama.

... kui ka seda

Tagalarühma liikmed saavad küll aru stereotüüpsetest arvamustest, et Kaitseväes pole midagi vähem kangelaslikku tagalarühmast – päris olukordades on tagalarühm viimane, kui hakatakse medaleid ja ordeneid jagama. Aga me teame ka, et tegelikult meie seda kupatust üleüldse töös hoiamegi. Ilma tagalarühmata saabub hetk, mil välja on panna veel vaid „viimane padrun ja veretilk“ vastikult kiiresti. Jah, tõesti, teised üksused teenivad selleks, et vastasel ei jätkuks enam tanke, või staabil jätkuks piisavalt luureandmeid. Mille heaks teenib siis aga tagalarühm? Meil on asjad hoopis lihtsad: tagalarühm teenib võitu!

Tagalarühma ridadesse on alati oodatud kõik praegused ja tulevased aktiivsed kaitseliitlased. Eriti oodatud on aga mehaanikud, autojuhid, meedikud, kokad ja kõigi teiste üksuste toimimiseks vajalike erialade oskajad.

Tagalarühma tegemistest:

Igapäevane pilt õppustelt

Kirjuta tagalahuntidele!