Tagalarühm


Võta meiega ühendust: tagala[ät]malevkond.ee

Tutvustus
Toimunud õppused

Tagalarühm on kui lümf ja veri, mis vajaliku kohale toob, ebavajaliku minema viib ning asja ajule ehk staabile teada annab, mis tegelikult toimub. See kõlab lihtsalt ainult rahuajal ja ka siis kahe õppuse vahel, mitte nende kestel. Lisaks oma väga eritahuliste erialastele ülesannetele peavad tagalarühma liikmed olema ka iseseisvad ja oskuslikud lahinguhundid, kes suudavad valvata ja kaitsta kõike seda väärtuslikku, mida teistel üksustel on vaja nagu õhku, ning selle ka läbi tule ja vee õigeks ajaks õigesse kohta toimetama.

Seetõttu on tagalarühma väljaõpe ka äärmiselt mitmekülgne ning vaheldusrikas. Rühma autojuhid peavad suurte masinate taltsutamisega hakkama saama kõigis ilma- ja teeoludes, tehnikud aga kõik need masinad (ja ka teiste üksuste omad) töökorras hoidma. Tagalarühma väliköök peab toitma rühmast märksa suuremaid üksusi ning ka masinate tankimise osas vaadatakse otsa ei kellelegi muule kui tagalarühmale. Lisaks sellele peavad tagalarühma liikmed orienteeruma ka paljude erinevate relvade ning laskemoona virr-varris nii, et õige laskemoon turvaliselt ja kiirelt õigete relvadeni jõuab. Kõige selle juures ei saa unustada ka samu oskusi, mis jalaväelastele vajalikud – Ameerika merejalaväelaste hüüdlauset “Every Marine a Rifleman” peab ja saab rakendada ka Nõmme malevkonna tagalarühmale.

Rühma liikmed saavad küll aru stereotüüpsetest arvamustest, et Kaitseväes pole midagi vähem glamuurset tagalarühmast – päris olukordades on tagalarühm viimane, kui hakatakse medaleid ja ordeneid jagama. Aga me teame ka, et tegelikult meie seda kupatust üleüldse töös hoiamegi. Ilma tagalarühmata saabub hetk, mil välja on panna veel vaid „viimane padrun ja veretilk“ vastikult kiiresti. Jah, tõesti, teised üksused teenivad selleks, et vastasel ei jätkuks enam tanke, või staabil jätkuks piisavalt luureandmeid. Mille heaks teenib siis aga tagalarühm? Meil on asjad hoopis lihtsad: tagalarühm teenib võitu!

Tagalarühma ridadesse on alati oodatud kõik praegused ja tulevased aktiivsed kaitseliitlased. Kui juba valdad mõnd eespool mainitud eriala, on väga hea. Kui aga soovid mõnd neist omandada – sama hea! Rühmaga liitudes saad osa ühest Kaitseliidu aktiivseimast ning vaheldusrikkamast väljaõppest ning seda kõike ka heas seltskonnas.

Tagalarühma tegemistest: