Miks liituda?

2022 aastal astus kaitseliitu rekordarv inimesi. Nii kaitseliidu kui selle eriorganisatsioonidega liitus eelmisel aastal üle 4000 uue liikme. Esimeste seas avaldused teinud on jõudnud läbida juba sõdurioskuste kursused ning osaleda esimestel õppustel.  Aktiivne liitumine jätkub ning järjest rohkem mehi ja naisi leiab tee meie ridadesse.  

Siin on vaid üks lugu paljude seast: 

Mina olen üks nendest, kes astus 2022. a kaitseliitu.  

Mõtte liitumiseks, pani mulle pähe endine kaitseväelane, kes samuti astus kaitseliidu ridadesse.  Mees, kellega oli mul au koos aega teenida 20 aastat tagasi. Tema liikus tookord elukutseliseks sõjaväelaseks ja mina reservi. Me pole peale seda kogu vahepealse aja suhelnud, küll aga tema sõprus oli mulle meelde jäänud. Ajateenistuses tekkinud side jääb pikaks ajaks meelde.  

2022. a kevadel jagas ta oma facebooki seinal mõtlemapaneva postituse. Mis saab, kui meile jõuab piiri taha vaenlane? Kuidas käituda? Mida sellsies olukorras teha, kuhu minna ja kuidas oma pere kaitsta? Temapoolne väljendusoskus pani mind sügavalt mõtlema ja ma sain aru, et sellel momendil oleksin ma sügavas teadmatuses. Ilmselt haarab mind paanika ja hirm. Tekkis isiklik dilemma- kaitseväe poolne väljaõpe on ununenud, kuhu mind mobiliseeritakse sõja olukorras, jms küsimused. Peale postituse lugemist võtsin temaga ühendust. Pigem juhin oma hirmu varakult ära, omandan korraliku väljaõppe ja vajadusel võitlen koos kamraadidega, kellega koos olen väljaõppe saanud.  

JK. 

Laiapindne riigikaitse suurendab kogu eesti ühiskonna vastupidavust ja valmidust mistahes kriisideks. (Kaitseministeerium)

Ükskõik millisesse kriisi sattudes on meie ümber mehed ja naised, kes tunnevad oma kodukohta, selle ümbrust ning saavad kaasa aida ükskõik millises olukorras. Olgu selleks lumetorm, veeuputus või midagi hullemat. Hästi kokku harjutanud üksused ning motiveeritud võitlejad on kõige alus. Lahenduste leidmisele orienteeritud meeskonnad suudavad ära teha rohkem, kui käsualused.  

Oma kodukoha kaitseks treenimine annab meile eelise, kus me tunneme maastiku eripärasid, kohalikke olusid ja inimesi. Meil on kodukandi toetus ning usaldus.  

Liitu oma kodukoha kaitseks kaitseliiduga!  

Kui soovid oma kaitseliitu astumise lugu teistega jagada, võta ühendust teavitus@malevkond.ee

Fotod: Nõmme SOK 8, pildistas R. Rikkonen

Toimetaja