Nõmme lipp ja vapp 76

lipud ilusad22. märtsil tähistati koostöös Nõmme malevkonna ja Nõmme linnaosa valitsusega Nõmme vapi ja lipu päeva. Ilus ilm tõi kohale hulga pealtvaatajaid. Meeleolu lõid kõnepidajad ning puhkpilliorkester. Ühes reas lehvisid Naiskodukaitse, Nõmme kodutütarde, Nõmme noorkotkaste ja Nõmme malevkonna lipud.

 

 

olaviNõmme malevkonna esinduskõne pidas endine malevkonnapealik ja praegne Kaitseliidu keskjuhatuse liige major Olavi Tammemäe. Oma kõnes mainis ta ajaloosarnasust linnaosa ja malevkonna vahel, kus mõlemad on liidetud Tallinna nimeliste institutsioonidega  kuid kannavad iseseisvuseaegset vaimu kasutatava sümboolika kaudu. Nõmme malevkonna lipp on kui Kaitseliidu ja Nõmme linnaosa ühestegutsemise sümbol: ühel pool Kaitseliidu kotkas, teisel pool Nõmme linnaosa lipuvärvid ning vapp.

Malevkonna kohalolek andis selge sõnumi, et Nõmme malevkond, vaatamata liitmisele Tallinna malevaga 2000. aastal on siiski ennekõike Nõmme malevkond ja nõmmelaste jaoks.  Juba kohe taasloomise järel 1990 aasta kevadel patrullisid Nõmme kaitseliitlased tänavatel tagamaks kodanike turvalisust. Linnaosa elanike turvalisuse tagamise rolli kantakse ka tänapäeval. Kaitseliidu liige olles saad koos teistega organiseeruda jõuks millel on mõju kui tavapärane olukord muutub ja ohtu satuvad kodud, pered, sõbrad ning ühiskonna toimimine.

Toimetaja