Nõmme malevkond 2014 a. Isk Halk Shootingul

 

DSC00257Taani kodukaitse korraldatud rahvusvaheline laskevõistlus Isk Halk Shooting 2014 viidi läbi ajavahemikul 12-15 juuni Lõuna Jyllandis. Kokku osales võistlusel 15 välis- ja 16 kohalikku võistkonda. Välisvõistkondade hulgas oli kolm Eesti meeskonda: Politsei laskurklubi (PoLk), KL TLM reservohvitserid ning KL TLM Nõmme esindused.

Võistluse võitis Eesti Politsei laskurklubi, Nõmmekad tulid viiendaks ja KL TLM reservohvitserid seitsmendaks. Lisaks lasti kohalike laskurklasse kus meie mehed said kuld- ja hõbemärke. Kõik osalejad said mälestuseks võistluse käiseembleemi. Märkimisväärne on, et võistluse võitja individuaalarvestuses oli KL TLM reservohvitseride meeskonna liige.

Nõmme meestele oli selline võistluse formaat esmakordne ja üllatuslik. Ei olnud varem käsitletud võistlusel kasutatud relvi ega harjutatud tabama kasutatud sihtmärke.

Võistlusel oli 5 etappi kus lasta tuli ajalise piiranguga 30 sekundist kuni 3 minutini erinevaid sihtmärke ja – lehti, mis asusid 25 –  550meetri kaugusel. Igal etapil olid erinevad relvad. (kuhu relvad tabama olid lastud osalejad ei teadnud) Ametliku info kohaselt olid relvad sisselastud 200 meetri peale kaasa anti paber kus oli kirjas kuuli tabamispunkt 15, 50, 100, 150, 200, 250, 300 ja 400 meetri peal, näiteks relva M/96 400 meetri juures on kuuli langus -80 cm ja 550 meetril -1,5m.

1 etapi radaEsimesel etapil oli 25-50 meetri peale jaotatud viis ja 400 meetril viis märklehte. Ühes märklehes ei tohtinud olla rohkem kui viis tabamust. Aega kolm minutit. Lakse positsioon oli nii madalal, et laskjal oli näha vaid märklehtede ülemised servad.

II etapi rada Teisel etapil  lubati teha proovilasud 50 meetrile. Ise pidi juurde nuputama, kus on tabamispunkt 100 meetril sest ülesanne oli tabada 100 meetri kaugusel asuvat kiivrisuurust märklehte  lamades, põlvelt ja püsti. Lamades laskeasendi positsioonid taas kõrges rohus. Aega kaks minutit.

mere sihtmKolmandal etapil kasutati optikaga relvi. Esimeseks sihtmärgiks oli 50 meetri kaugusel  ca 15cm ring. Aega 30 sekundit ja ülejäänud sihtmärgid asusid tasapinnaliselt tunduvalt allpool meres.

4 etapi rada Neljas etapp oli püstilaskmine. 25-100 meetrit kuus märklehte. Igasse märklehte kaks lasku. Siin vedas ühte meie meest alt kohtunik, kes unustas „Hardi“ nullida ning kirja läks eelmise võistleja tulemus (12/12 asemel 9/10).

5 etapp Snaipri radaViies etapp optikaga M/96. Viis märklehte jotatud  75-550 meetri vahele. Nõmmekad tegid siin kaks möödalasku, mõlemad 75 meetril – kuul tõuseb 100 meetril ca 9cm: oli vaja sihtida alla.

 

 

Viies koht, uued tuttavad, hinnaline kogemus, milleni viis eelnev teadlik ja järjepidev harjutamine lasketiirus õpetades teisi ja õppides ise. Selge on, et motiveeritud ja õppinud vabatahtlik kaitseliitlane on tõsiseltvõetav nii vastasele sõbralikus mõõduvõtmises kui ka vaenlasele lahinguväljal. Nõmme malevkond kiidab, austab ja hoiab omasid. Meeskondlik

Toimetaja