Nõmme malevkond 95

12. novembril 2013 aastal möödus 95 aastat Kaitseliidu Tallinna Maleva Nõmme malevkonna (loomisel Eesti Kaitse Liidu Nõmme osakond) organiseerima asumisest.

ajalugu

Vaid päev pärast Kaitseliidu loomist, aastal 1918, asus lipnik Wismann koondama tublisid nõmmekaid oma pere ning vara kaitsele Nõmme malevkonna ridadesse. Tollal alguse saanud tugev ning isepäine allüksus on oma identiteedi ning elujõulisuse säilitanud tänaseni, mil võime tähistada juba oma 95. aastapäeva.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nõmme malevkonna väärika sünnipäeva tähistamine leidis sel aastal aset piduliku vastuvõtu näol Glehni lossis, kuhu kogunenud sajakonna külalise seas oli nõmmekaid koos kaaslastega ning Nõmme malevkonna sõpru nii lähedalt kui kaugelt.

Oma tervitused juubilarile andis edasi linnaosa esindaja Erki Korp, Kaitseliidu peastaabi ülem kolonel Ilmar Tamm, Tallinna Maleva staabiülem kapten Valjo Tooming, Naiskodukaitse Tallinna ringkonna esinanaine Tairi Välinurm ning Naiskodukaitse Nõmme jaoskonna esinaine Kristi Treufeldt, Noorte Kotkaste ja Kodutütarde Nõmme rühma eestvedaja Katriin Ivanov ning raamatu “Nõmme Kaitseliit” autor ja Laidoneri muuseumi esindaja Leho Lõhmus. Loomulikult tervitas kõiki malevkondlasi soojade sõnadega malevkonna pealik leitnant Aivar Pilv. Õhtut juhtis meie oma mees, vabariigi parimaid meelelahutajaid Tõnis Milling ning tantsuks mängis ansambel “Smile”.

Traditsiooniliselt anti malevkonna aastapäeval välja ka malevkonna nimelist aumärki “Nõmme Rist”, mille pälvisid sel korral “Nõmme malevkonnale osutatud eriliste teenete eest, millega kaitseliitlane on Nõmme malevkonna ja Kaitseliidu hüvanguks andnud märkimisväärselt suurema panuse kui tavakaitseliitlaselt nõutav” Nõmme malevkonna kaitseliitlane Arno Kuusik, Naiskodukaitse Nõmme jaoskonna liige Marje Mee ning Lõuna Kaitseringkonna staabiohvitser major Ivar Mäerand. Nõmme Risti statuut on leitav siit linglilt.

Meeleolukas üritus jättis kõigile hea mulje ning andis positiivse laengu uue vabatahtliku aastaringi alustamiseks.

peotort  Malevkonna pealik Naiskodukaitse kingitud kirvega

 

 

Toimetaja