Nõmme malevkond nõmmekate keskel

15. september 2013 aastal jääb meelde päevana kus linnaosarahvas sai ühes ajas ja ruumis tutvuda enamike Nõmme linnaosas tegutsevate  spordi- ja vabaajaorganisatsioonidega.

0p+9,9-Kohal oli Mart Poomi Jalgpallikool, Irina Kikkase võimlemisklubi, Nõmme kergejõustiku ja karate klubid, Nõmme seikluspark, Tsirkuseklubi Folie ning KL Tallinna Maleva  Nõmme malevkond.  Nimetatud organisatsioonidega olid tutvuma tulnud nimekad ja vähemnimekamad Nõmme elanikud koos peredega. Üheskoos selgitati välja  Nõmme sportlikum pere.

sportPerevõistkonnad koosnesid kahest vanemast ja vähemalt ühest lapsest. Nõmme malevkonna võistlusalas pidi ära arvama/ visuaalselt hindama erinevate tulirelvade pikkusi (enamasti kasutati mõõdupuuna pere pesamunasid), leidma kaardilt koordinaatide järgi objekte ning kasutama maskeerimiseks õiges vahekorras camo-värve (roheline, pruun, must).

sõdurivesi

Lisaks oli malevkonna telgi kõrval väljas relva- ja üksiksõdurivarustuse näitus,mõned sõidukid ning janukustutamiseks sõdurivesi.

kollaas hiiult

Organisatsiooni esindasid lisaks malevkonna liikmetele ka  Naiskodukaitse Nõmme jaoskonna ja Kodutütarde Nõmme rühma esindajad, kes said tutvustada oma üksuste tegevusi ning vastata kohalolnute küsimustele. Kes rahvarohkuse tõttu ei saanud oma küsimust küsida, said ideid ja mõttekohti ülesseatud infotahvlilt, kus oli vaadata tegevusitutvustavaid pildikollektsioone ning lugeda Kaitseliidu ja sellega liitumise põhjustest.

Meeleolukas päev jättis sooja tunde hinge kõigile ning loodetavasti sütitas huvi Kaitseliidu vastu nii mõnegi poisikese või tema isa südames.

Toimetaja