Nõmme malevkond tähistas võidupüha ja viis läbi tõotuse andmise tseremoonia oma uutele liikmetele

üldvaadeVõidupüha tähistamine Nõmme malevkonnas on kauaaegne traditsioon. Samuti on Võidupüha üks kahest aasta olulisemast tähtpäevast, mil jagatakse Nõmme malevkonna nimelist aumärki Nõmme Rist.

Seekordne üritus oli kavandatud uute liikmete truudusetõotuse andmise tseremoonia ümber. Kutsutud olid pereliikmed ja külalised, kes on mänginud olulist rolli Nõmme malevkonna arendamisvõimaluste loomisel. Ürituse kava sisaldas Tallinna maleva kasutusse antud ratasmasinate näitust, Naiskodukaitse Nõmme jaoskonna eestvedamisel ja Nõmme noorkotkaste ja kodutütarde rühmaliikmete  toetusel erinevaid tegevusi lastele, truudusetõotuse läbiviimise tseremooniat, piduliku koossöömist, lühikest rock-kontserti ning lõpetuseks suurt torti.

Tseremoonia koosnes rivistamisest, tõotuse vastuvõtmisest, ergutamisest, kõnedest ning ühisest hümni laulmisest. Tõotuse andjaid oli 44. Kõnesid pidasid malevkonna ja maleva pealikud, Nõmme linnaosavanem ning Kaitseliidu keskjuhatuse liige. Sõnumid rääkisid Kaitseliidu põhiväärtustest, antud truudusetõotuse olulisusest ja rollist, malevkonna ja linnaosa koostööst ning vabatahtlikkuse tähtsusest Eesti iseseisvuse tagamisel. Ilm soosis osavõtjaid ja nii ei pidanud 60 inimese suurune pealtvaatajate hulk vihmavarje avama. Malevkonna laiendatud juhatuse otsuse alusel annetati üks malevkonna aumärk ning malevkonna pealiku korraldusel kaks tänukirja.

Lõppenud üritus paneb punkti 2014 aasta esimesele poolaastale ja nüüd tehakse tegevusse lühikene paus, et sügisel jätkata uute mõtete ja ideedega. Ilusat suve kõikidele meie kodulehe lugejatele ja jälgijatele.

1. liputoimkond 2. vannuvad 3. külalised 4. marsivad 5. söömine 6. töötuba bänd 2 7. tort

Toimetaja