Ei saa me läbi naisteta … ka lahingus

Möödunud nädalavahetusel toimus Kaitseväe Võru Lahingukoolis esimene moodul Naiskodukaitse üleriigilisest staabiassistentide baaskursusest, kus tarkust taga nõudmas oli ka arvestatav Nõmme jaoskonna esindus.

unnamed (2)

Kuna tänavu avaldas soovi kursusel osaleda rekordarv inimesi (38 naist 13-st ringkonnast), siis otsustati kursus paralleelselt läbi viia nii Võrus kui Pärnus. Neljast Tallinna ringkonna liikmest, kes Võrus osalesid, olid Nõmme jaoskonnast seekord tervelt 3 – Pille, Eike ja Jette.

Seekord oli põhirõhk teoorial – võeti läbi palju teemasid Eesti Kaitseväe ülesehitusest üksuste jaotusteni, räägiti muuhulgas staabiassistentide ülesannetest, tingmärkidest ja staabi töökorraldusest. Praktilise poole pealt said kõik osalejad kaarte kiletada ja staapi üles seada. Kuu aja pärast toimuva teise mooduli raames on plaanis minna maastikule ja reaalse õppuse käigus õpitut rakendada.
unnamed

Pädevaid staabiassistente on vaja kõikidel Kaitseliidu suurematel ja väiksematel õppustel – nemad hoiavad kontrolli all õppuste toimimiseks vajalikku paberimajandust ning üksuste vahelist sidepidamist, värskendavad kaartidel infot üksuste paiknemise kohta ja hoolitsevad selle eest, et staabis oleks kõik korras, koosolekud saaksid protokollitud ja tähtsad dokumendid jõuaksid vajalike inimesteni. Staabiassistente on Naiskodukaitses koolitatud juba 2003.aastast – pidevalt on osaletud rahvusvahelistel suurõppustel, Erna baaslaagri staabis, Kevadtormil ja malevate õppustel ning reservõppekogunemistel.

Naiskodukaitse Nõmme jaoskonnast saad lähemalt lugeda siin.

unnamed (3) WP_20150214_006

Toimetaja