Nõmme noorte tegemised

Kindlasti ei ole Plangu 4s enam kellelegi üllatuseks, et seal jooksevad ringi väikesed asjalikud inimesed. Tallinna maleva noorkotkad ja ringkonna kodutütred. Iga teisipäeva õhtul ja sageli nädalavahetustel. On selge, et meie noorte jaoks on see koht teine kodu. Aga mida me seal siis koguaeg teeme?

Teisipäeviti on meil koondused, kus kõik 7-18aastased noored õpivad midagi uut. Tegelikkuses pole see ainult õppimise koht. Luuakse sõprussidemeid kogu eluks. Ja selliseid sõpru on meil kõigil vaja!

Need noored, kes koos käivad on südamlikud, südid, vastpidavad, sõbralikud, hoolivad, hoidvad, tähelepanlikud, jne jne jne. Eraldi tooks välja, et nad on alati naeruduised ja valmis õppima.

Sellel nädalavahetusel tulid noori võistlusteks ette valmistama kogenud kaitseliitlased. Üks on neist isegi, kunagi 15 aastat tagasi noorkotkas olnud. Esimene asi mis nii meeste kui noorte jutust selgus oli see, et ega keegi ei ole neile varem sellist väljaõpet korraldanud. Kuigi viimased, nüüd pea pool aastat oleme sellega aktiivsemalt tegelenud. Vahepealse ajaga on muutunud vaid see, et meie noorte varustus on oluliselt paremaks muutunud. Meil on oma rohelised laagrivormid ning kohustusliku varustuse elemendid on ajaga muutunud kompaktsemaks.

Tänu appi tulnud meestele õnnestus noortel üles panna nende jaoks täiesti uut tüüpi telki. Mis oli kogemus omaette. Ja väga väärt kogemus. Lisaks tegime muid erinevaid meeskonnatöö harjutusi, kuulsime olulist loengut toitumise kohta ning selle kohta mida ja kuidas pakkida ning selga panna. Tuleb välja, et me polegi päris kõike siiani valesti teinud. Pigem saime mõne nutika nipi juurde. Eriti oluliseks pean võistluste eelset söömise soovitusi.

Kuna kaasatud olid ka noored, kes alles unistavad võistlustele minemisest, siis oli selgelt näha erinevus, kogenud ja uute noorte vahel. Mis ei tähenda seda, et instruktorid oleksid nende taibukusest vähem üllatunud olnud. Kõik lihtsalt ei suju veel nii nagu peaks ning õppida on veel palju. Samuti nagu on õppida juurde nendel noortel, kes patrullvõistlustel juba sadu kilomeetreid maha kõndinud on.

Ega me ainult ei võistle ja peale koonduste on meil veel laagrid ja õppepäevad ja meie oma spordisari. Lisaks oleme alati väljas kui kaitseliidu üksused või naiskodukaitse meid appi kutsub. Meie kodutütred osalevad juba NKK BVÕdel. Samuti käisid noored läbi kõndimas SOKi läpurännaku rada. Täsivarustuses. Said hakkama! Selles pole ju üldse kahtlustki.

Veebruari kuus sai külastatud kahte lasteaeda, kes pöördusid just kaitseliidu poole, et nende vabariigi aastapäeva üritusi meeldejäävamaks teha. Lasteaia Rabarüblik ja Vikerkaar juhatajad, õpetajad ja lapsed võtsid meie noored väga hästi vastu ning tänu Nõmme malevkonna kaitseliitlasele saime neile näidata metsavarustust. Loomulikult rääkisid meie noored oma tegevusest ja sellest kui tore metsas on.

Mõlema lasteaia poolt tuli tagasisidena vaid kiidusõnu meie noorte suunas. Reaalsus on see, et kõik kes meie noortega kokku puutuvad saavad positiivse elamuse osaliseks.

Selle aasta esimesel võistlusel, Valgamaal toimunud Väledal Jänesel olid Nõmme Kt ja Squad rühma tüdrukud kõige paremad! Vanemas vanusegrupis toodi koju esikoht. See võistlus on kindlasti eriline selles osas, et seal on vanusegruppide arvestused ning rajal on kõik võrdsed, nii poisid kui tüdrukud. Ja meie oma pealinna piigad olid kõige paremad! Palju õnne!!!

Kutsuge meid endale appi ja tulge meile appi! Me oleme huvitatud kõigest põnevast mis ümberringi toimumas on. Kindlasti pole olemas sellist asja millega me hakkama ei saaks ja kui veel ei oska, siis õppimise rõõm on suurim rõõm.

Kaunist kevadet!

 

 

Maria
Noorte kotkaste Nõmme rühma pealik
Kodutütarde Squad rühma rühmavanem

M. Rillo