Nõmme Snaiper 2019

31. augustil toimus KL Männiku lasketiirus Nõmme malevkonna traditsiooniline laskevõistlus Nõmme Snaiper. Võistlejaid ootas sel korral ees 4 laskeharjutust, neist 2 tavapärasemat tiirulaskmist ning 2 taktikalist rada, mis panid proovile nii osalejate laskeoskuse erinevad küljed kui ka füüsilise vormi.

Lasta tuli nii 25 kui 300 meetri pealt, nii paremast kui vasakust õlast ning muidugi ka erinevatest laskeasenditest. Radadel sai muuhulgas ka takistusi ületada ning “vastaste” käest vabastatud haavatut evakueerida. Kõige selle juures jälgiti rangelt ka tegevuste ohutust ning ka taktikaliste drillide korrektsust.

Laskeharjutused olid väga erinevad, mis omakorda tõid välja erinevate laskurite tugevused ja nõrkused. Seega olid ka laskeharjutuste esikolmikud pidevalt erinevad. Põnevust jätkus samuti lõpuni – kolme harjutuse järel oli kahel liidril võrdselt punkte. Viimase ala võiduga tuli esikohale Ken, kes näitas kogu võistluse parimat stabiilsust – harjutustelt 2 alavõitu, üks 3. ja üks 4. koht.