Nõmme Snaiper 2020

2020. a. Nõmme malevkonna parim laskur selgitati välja 20. septembril KL Männiku lasketiirus toimunud laskevõistlusel Nõmme Snaiper. 

Sarnaselt eelmisele aastale olid ka sel korral laskeharjutused tavapäraste KL laskevõistlustega võrreldes pigem harjumatud. Hea tulemuse tagas lisaks headele tabamustele ka kiire ja korrektne tegevus relvaga – nii ohutu relvakäsitsemise kui ka taktikaliste drillide osas.

Võistlus koosnes sel aastal ühest ajapiiranguga tiirulaskmisest ning kahest laskerajast, mille tulemused määrasid nii tabamuste punktide arv kui ka raja läbimise aeg. Lühemal rajal (10-50m) oli vaja muuhulgas lasta mõlemast õlast, liikumise pealt ning viimaselt laskepositsioonilt ka püstolist. 

Pikem rada (100-250m) pani lisaks osalejate füüsilisele vormile proovile ka nende laskeoskuse tavapärasest vähe pikematelt distantsidelt. Rajal oli vaja kasutada ka mitut ebastandardset laskeasendit – ühel laskepositsioonil ootas võistlejaid aluste virm, teisel aga trepp. Lisaks oli rajal ka paar takistusraja elementi ning laskemoonapunkt, kus võistlusaja sees oli vaja salvedesse padruneid juurde laadida.

Võistlejate tase oli väga korralik – näha on, et rühmade töö uue laskeväljaõppega on kandnud vilja ning malevkondlastel on selged nii relvadrillid kui ka laskeoskus. Nõmme Snaipri üks eesmärke ongi toetada ka malevkonna laskeväljaõpet, pakkudes osalejatele võimaluse lasta tavapärasest vähe keerukamaid ja ebastandardsemaid laskeharjutusi, mis on hea jätk test nr. 3-ga lõppevale põhilaskeväljaõppele.

Võistlus ise osutus äärmiselt põnevaks. Võistluse esikolmik jagas omavahel võrdselt kõigi laskeharjutuste võidud ning lõplikud punktisummad kujunesid järgmisteks: 274.79 – 271.95 – 269.09. Lühikese raja ülekaalukas võit tõi esikoha Renele ning tiitlikaitsja Ken pidi sel aastal leppima ülinapi teise kohaga.

Kohtume järgmisel Nõmme Snaipril septembris 2021!