Nõmme Välk 2019: tulemused

Pühapäeva pärastlõunal lõppes patrullvõistlus “Nõmme Välk 2019”.

Linnulennult umbes 40 km pikkusega patrullivõistlus algas, kui esimesed startijad suundusid trassile laupäeval kell 17:00. Kokku jõudsid starti 9 tiimi, kuid registreerunuid oli algselt rohkem. Põhjuseks oli ootamatu riiklik välkõppus “OKAS”. Need “kaotused” aga ei olnud ainsad: vaid 3 võistkonda otsustasid võistlust mitte katkestada ja lõpuni vastu pidada.

Reaalselt tuli trassi läbimiseks kokku marssida lausa üle 60 kilomeetri. Rajal kohtusid võistlejad nii jalastunud kui motoriseeritud varitsustega. Mehitatud punktides said osalejad ennast proovile panna NATO takistusraja läbimisel, laskmises ja esmaabi andmisel. Peamiselt toimus liikumine öösel ning isegi kõige väiksem eksitus koordinaatide arvutamisel tõi kaasa lisatunde kontrollpunktide otsimisel. ”Riikliku taustaga” agendid jätsid informatsiooni postkastidesse pealinnas tegutseva terroristliku organisatsiooni ning neid toetava riigi kohta.

Kõige kiirem tiim jõudis tagasi peale 17 tundi pidevat liikumist rajal, kes osutusid tulemuste arvutamise järel ka esikoha väärilisteks.

Korraldusmeeskond avaldab tänu kõigile vahekohtunikutele, varitsusülesannete täitmisel olnud kaitseliitlastele ning KL noorteorganisatsiooni liikmetele. Samuti avaldame tänu meie sponsoritele, kes aitasid meid auhindadega: www.reorg.ee, www.viru24.ee, www.caesar.ee.

Kohtume järgmisel aastal!

Nõmme