Nõmme Välk 2020

Nõmme Välk sai sellel aastal endale uue korraldusmeeskonna ning läks tagasi oma patrullvõistluste juurte juurde. Linnulennult umbes 40 km pikkune rada pakkus põnevaid väljakutseid kõigile. Eriti eelkõige võistlejatele, kes end erinevates punktides proovile panid.

Vinged auhinnad panid võistlejatele välja Relvad.ee ja TACTICAL FOODBACK. 

http://relvad.ee/shop/index.php

https://www.tacticalfoodpack.com/et/

Võistlejatel tuli vastutegevuse eest varjatult rajal liikuda, mis polnud sugugi kerge katsumus, sest selleaastane vastutegevus oli eriti „kuri“ ja tegus. Staabikaitserühm oli väljas lausa 18 mehe, 5 sõiduki ning soojuskaamera ja prožektoriga varustatud drooniga ja turvas võistluse alguspoolt raudse rusikaga. Elusid korjati ära omajagu.

Punktide ülesanded olid välja mõeldud korraldustiimi poolt ning olid igati krutskeid ja üllatusi täis.

Näiteks, enne takistusraja algust tuli teha toorele munale rakmed ning need 5 cm pikkuse nööriga oma varustuse külge siduda ja koos sellega rada läbida. 

Tavapärane kimi-mäng (asjade meelde jätmine) osutus hoopis tähelepanuülesandeks, ehk tegelik fookus oleks pidanud olema seal kõrval seisval inimesel.

Selle aasta kaitseliidu parameediku kursuse lõpetajad panid välja meditisiini ülesande, millega tagasiside järgi said hakkama nii nemad kui ka võistlejad. Ülesande kohaselt oli tegemist õnnetusega laskeväljal, kus üks võitleja oli ohtlik nii endale kui teistele ning segas kannatanule abi andmist.

Rajal sai ka kartuleid koorida vahendiga, mis enne ülesande algust (ülesande sisu teadmata) välja valida tuli – “null” tiim valis näiteks suure kahemehe sae ja sai ülesandega väga edukalt hakkama. 

Mere noorkotkad panid välja paadipunkti, kus tuli täita väljakutseterohke ülesanne ja kahe paadiga veekogu läbida.

Saku vabatahtlike päästjate poolt oli punkt, kus veejuga juhtides tuli täita ämber ja pall toika otsast alla saada.

Võitluse lõpetas üllatusülesandena NATO takistusrada. Rajalt leidsid võistlejad eest kannatanuid, kellele oli vaja anda kiiret esmaabi ning alles siis saadi võimalus rada lõpuni joosta.

Peakorraldaja, Maria Järvis tänab kõiki võistlejaid, punktikohtunikke, korraldustiimi ning abilisi vastutegevuses ja köögis. Ilma Teieta oleks kogu võistlus olnud ainult idee, aga teostus tuli Teilt! Suur tänu!

Nõmme Välk 2020 võitjad:

1.        Kalevi malevkond

Teet Leppänen
Margus Ots

2.        Põhja COY

Lennart Komp
Tiit Rosenberg

3.        Võistkond Vikerforell (Nõmme malevkond)

Paul Põldmäe
Jaanus Lukk

Palju õnne võitjatele!  Võitjad saavad oma auhinnad kätte, kirjutades pealik@malevkond.ee

Järgmisel aastal rajal näeme!

Anne-Mai Nahk