Nõmmekad saavutasid laskevõistlusel Harju Maavalitsuse rändkarikale võistkondliku II koha!

DSC_0220
Reedel, 18.09.2015 toimus Männikul Kaitseliidu Harju ja Tallinna maleva ning Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuuri 2015. aasta laskevõistlus Harju Maavalitsuse rändkarikale.

Võistlusest võttis osa 17 neljaliikmelist võistkonda Põhja Prefektuurist, Harju Malevast ja Tallinna Malevast. Laskeharjutusi viidi läbi kolmes kategoorias: 20 lasku täiskaliibrilisest püstolist, 3×10 lasku automaadist Galil või AK-4 ja taktikalise püstoli harjutuses.

Meeskondlikult saavutas Nõmme I võistkond Politsei Laskurklubi (POLK) järel teise koha. Seejuures tasemevahe üle ei maksa meelt heita – POLK’i liikmete näol on tegemist elukutseliste laskuritega, kelle igapäevatöö on laskmisega seotud. Kolmanda koha soorituse vormistas Lõuna I (Lõuna Üksik-kompanii) meeskond.DSC_0036

Nõmme I ei jätnud kasutamata oma leivanumbrit, nimelt automaadi laskmises võeti kindel alavõit. Püstoli standardlaskmises võeti 4. koht ning taktikalise püstoli laskmises 2. koht.

Tublilt esines ka Nõmme II võistkond, kes saavutas võistkondliku 11. koha. (automaadi laskmise 7. koht, püstoli standardlaskmise 13. koht ning taktikalise püstoli laskmise 13. koht).

Malevkonna laskeväljaõppe järgmise aasta eesmärk on keskenduda enam praktilisele/taktikalisele laskmisele, et POLK’i meestele kõvemat konkurentsi pakkuda.
Praktilise laskmise oskus on oluline ka reaalselt elulistes olukordades, mil võimalikult lühikese aja jooksul tuleb võimalikult täpselt sihtmärke tabada.

Tänud osalejatele ja korraldajatele, üritus oli meeleolukas ning korraldus ääretult ladus!

Toimetaja