Nõmmekannikese lasteaed – Vabariigi aastapäeva puhul kõige väiksematel külas

Nõmme malevkonna traditsioonide kohaselt käiakse vabariigi aastapäeva puhul erinevates lasteaedades. Seekord tegime otsa laht Nõmmekannikese lasteaiaga.

Kohale jõudsid neli Nõmme Malevkonna kaitseliitlast ja üks Nõmme Squad rühma Kodutütar hommikul kella 10’ks, et mitte segada laste lõunauinakut. Kohe kui Mercedes GD jõudis hoovis peatuda oli aia äär täis lapsi, kes kõik uudistasid saabunud inimesi ja tahtsid kiiresti oma käega imemasinat katsuma tulla. Õnneks tegid kasvatajad tubli tööd, panid lapsed rühmade kaupa rivvi ja hakkasid ükshaaval kaema asju kaema tulema.

Iseenesest tekkist kolm erinevat tegevust. Lapsed said maastikuautos turnida, erinevaid istekohti proovida ning roolipööramist katsetada. Teises kohas oli neil võimalik sõdurivarustust selga proovida. Kiiver, rakmed ja seljakott – vähemalt tühjana ei pannud see kedagi ümber kukkuma, hoolimata sellest, et seljakott oli suurem kui laps. Jaotelk, mille ülesse seadmine võttis tänu jäätunud maale mõne hetke kauem, oli omaette elevuse tekitaja. Telgis sai proovida lebomati peal olevasse magamiskotti sissepugemist. Telgi ahju nuusutades jõuti järeldusele, et siin on viinereid grillitud. Kõige rohkem aga tekitas telgi juures põnevust laes olev aken – kõik tahtsid sealt kohe välja vaatamist proovida.

Asjad uudistatud, tegid lapsed meile rivistuse, hüüdsid hurraa ja ütlesid AITÄH!

Kõik kohal käinud said üritusest rohkesti rõõmu ja soojuse südamesse.

Viide Nõmmekannikese lehele: SIIN

M. Rillo