Noorte Kotkaste Tallinna Maleva võistkond edukas!

sideTallinna maleva noorkotkaste võistkond saavutas 27.-29. septembril Jõgevamaal Kirnas korraldatud Noorte Kotkaste side ja info võistlusel  teise koha.

Võistkonna esindaja Bärbel Salumäe sõnul oli näha, et poisid olid teadlikud, millisele võistlusele nad lähevad. „Nad olid korralikult ettevalmistunud ning sinna sõites harisid ka mind veidike antud alal,“ ütles Salumäe.

Ta lisas, et võistlusel edastati kõiki tulemusi raadio teel, seega oli koguaeg kuulda, kuidas kellelgi läks ja see tekitas veel rohkem hasarti. „Ülesanded olid väga asjalikud ja huvitavad ning poisid olid võistlusel väga tublid. Olen uhke, et sain võistkonna esindajana kaasas olla.“

Kolmel päeval toimunud võistluse jooksul tuli meeskondadel lahendada erinevaid oskusi, head füüsilist vormi ja taiplikust nõudvaid ülesandeid, näiteks lippudega teadete edastamine, erinevate vahendite (elekter, päikesepatarei jms) abil akude laadimine, erinevate sõiduvahenditega virgatsside, simulatsioonimäng (drooni lennutamine), teate edastamine „sõja olukorras“, kombineeritud rada jms.

Hõbedasse meeskonda kuulusid Aleksander Kirss ja Marco Sepp Scoutsrühmast, Joonas Tammeaid Nõmme rühmast ning Andres Nigols Ida rühmast. Tallinna noorkotkastele tagas edu hea meeskonnatöö ja eelnev aastatepikkune süsteemne väljaõpe.

Toimetaja