Riigikaitsetahe saab alguse maast madalast

Nõmme malevkonnale on juba traditsiooniks saanud vabariigi aastapäeva paiku tegeleda riigikaitsega rohujuuretasandil viies isamaalisust ja kaitsetahet koostöösoovi avaldanud lasteasutustesse. Vastlapäeval sai hoog sisse lükatud ka selleaastasele “tuurile” seikluspäevaga kakskeelses Kadaka lasteaias Mustamäel.

IMG_2952

Kasvatajad koos oma mudilastega olid teinud pidupäevaks kõva ettevalmistustööd, valmistades 200-le lapsele ette lipud ning sini-must-valged kaunistused ja organiseerides suureks paraadiks kohale orkestri Vahipataljonist. Nõmme malevkonna seeniorite kanda jäi sooja teega kostitamine ning Staabikaitserühm tegeles sõdurivarustuse ja elu-olu tutvustamisega ning tegi lastele lõbusõitu Unimog maastikuveokiga.

Kui 200 lapse veokikasti ja sealt maha tõstmisega võis nii mõnigi võitleja oma päevatrenni tehtuks lugeda, siis absoluutseks hitiks sai laste sõduriseljakotti pakkimine, mis siiski vaid osa täisvarustuse kogukaalust kokku andis. Päev lõppes katelokkidest vastlasupi ning -kukli söömisega ühes vanima rühmaga ja laste kilgetega lõpurivistusel “ärge minge kunagi ära!”

 

 

IMGP2116 IMGP2126 IMG_2934 IMG_2953 IMG_3003 OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA IMG_2923 IMG_3009

Nõmme