Tagalarühma aasta algus: talv ja ilutulestik

Tagalarühma 2018. aasta on alanud sama tegusalt kui eelmine lõppes. 2017. aasta viimane kvartal keskendus linnalahingule – lisaks Põhjatähel osalemisele õppisime ja harjutasime linnalahingu drille ning osalesime staabi- ja tagalakompanii linnalahingus Keila-Joal, kus kompanii rühmad said omavahel mõõtu võtta. Käesoleva aasta alguses pole Eesti Vabariigi 100. aastapäeva paraadil osalemise kõrval samuti sõjaline väljaõpe kuskile ununenud.

Aasta algas sobivalt ilutulestikuga – jaanuari algul toimus järjekordne rühma laskepäev, kus seekord harjutasime laskmist pimedas, nii erinevate abivahenditega kui ka ilma. Järgmistel rühma esimese poolaasta laskepäevadel jätkame aga taas uue põhilaskeväljaõppe harjutuste ning juba osaliselt tuttavate testidega.

Veebruaris tuletasime meelde ning kordasime varem õpitut ühe tagalarühma olulisema tegevuse, motoriseeritud rännaku kohta. Teooriaõppega täidetud õhtule järgnes tegus päev, kus kõigepealt sai erinevaid rännakul vajalikke drille läbi harjutada. Seejärel kulmineerus päev taktikalise rännakuga, mis toimus seekord vahelduseks väljaspool juba tuttavateks muutunud harjutusvälju. Päeva mõlemat osa muutis nii kasulikumaks kui ka huvitavamaks arvukalt varitsusi läbi viinud vastutegevus. Oma panuse põnevusse andis ka Eesti talv.

Samas rütmis aasta ka jätkub – kevadel (või talvel, kui see lähinädalatel läbi saama ei peaks – väljaõpe toimub ju iga ilmaga) jätkame erialaste õppustega ning mais ootab meid Eesti juubeliaasta järgmine suurüritus – õppus Siil. Tagalarühma väljaõppeaasta kindlasti ka maiga ei lõppe – plaanid on paigaks ka aasta edasisteks kuudeks.

Kui tahad sellest kõigest ühe Tallinna maleva aktiivseima rühma koosseisus osa saada, kirjuta meile aadressil tagala[ät]malevkond.ee.