Tagalarühma lumine laupäev

Nõmme malevkonna tagalarühm alustas oma 2016. aasta väljaõpet rühma peamiste tegevuste kordamise ja täiendõppega. Lumisel Männikul mängiti eelmisel päeval ülevaadatud teoreetilise õppe põhjal läbi nii üksuse formeerimine, motoriseeritud rännak kui ka tagalaala elementide püstitamine ja erinevad julgestustegevused.

IMG_20160116_140427

Kuna üksust ootavad ka sel aastal ees mitmed põnevad suurõppused, kus kaitseliitlaslikult aega alati napib, on äärmiselt oluline igakordsetest tegevustest rutiin tekitada ja need lihasmällu jäädvustada – et ei kuluks asjatult aega ettevalmistavatele tegevustele ning õppusel saaks keskenduda olulisele, ehk teiste malevkonna ja maleva üksuste võitlusvõime tagamisele.

Lisaks erinevate tegevuste lihvimisele sai ideaalse kodumaise talveilma oludes testida ka rühma autopargi talvekindlust ja maastikuläbivust, mis paaril korral ka põnevust tekitas, ning Männiku harjutusväljal paukusid korduvalt ka automaadid, kuna nii rännakul kui ka rühma paiknemisalal oli tarvis tõrjuda vastase rünnakuid.

Toimetaja