Tagalarühma suvised tegemised

Nõmme malevkonna tagalarühm ei maga ka suvekuudel. Juulis peeti küll väljaõppest pausi, kuid selle asemel toimusid rühma aktiivsete liikmete eestvedamisel rühma suvepäevad. Seekord Kuusalu lähistel toimunud üritus oli rühma jaoks esimene, aga kindlasti mitte viimane – muude juttude kõrval tehti meeldivas seltskonnas hiliste öötundideni plaane ka järgmise aasta suvepäevade osas.

Augustis on aga II poolaasta väljaõppeperiood saanud juba hoogsa alguse. Kuu alguses toimunud talgupäeval sai suur töö ära tehtud rühma varustuse korrastamisel ja edasisteks õppusteks valmis seadmisel. Ka sai üksus rühmaülemalt ülevaate tehtust ning eesootavast ja sõna sekka öelda järgmise aasta väljaõppe planeerimisel. Tegus tööpäev lõppes väljateenitud sauna ja grilliga.

Augustikuus said selleks aastaks ühele poole ka tagalarühma laskeõhtud, mis kulmineerusid seekord laskeoskustestiga. Tööpäeva-õhtused laskeharjutused osutusid rühmale väga sobivaks ning korraliku osalusega väljaõppeformaadiks ja jätkuvad kindlasti ka järgmistel aastatel. Ka on need kaasa toonud selge edasimineku rühma laskeoskustes.

Nüüd on aeg paar nädalat hinge tõmmata, sest septembri alguses ootab tagalarühma ja teisi Nõmme malevkonna üksusi juba Põhjakonn oma põnevate väljakutsetega.