Tankipurustajad korraldavad Põhja MKP võitlejatele Javelini algõpet

Tankipurustajad on aastaid pakkunud teistele KL üksustele võimalust saada meilt algteadmisi Javelinist. Kuni selle aasta veebruari lõpupäevadeni oli huvi üpris vähene. Nüüd on olukord viimaks muutunud ja huvi Javelini vastu oluliselt kasvanud. Seega alustasime 21. märtsist lühikursuseid oma üksuse põhirelvast, mille käigus need, kel suurem tõenäosus selle relvaga lahinguväljal kokku puutuda (loodame siiski, et mitte), saavad elementaarsed teadmisest relvast ja harjutada natuke ka relvasimulaatoril. Lühikursuse ülesehitus on järgmine: teooria (ca 1 tund) + simulaatoriharjutused (kuni 2 tundi). Need, kes parasjagu simulaatori taga ei ole, saavad “näppida” relva ja õppida tundma selle võimalusi. Ühe grupi suurus ei tohiks ületada 10 võitlejat, sest muidu kas kannatab kvaliteet või istutakse hommikuni (see ei ole plaanis). Kursus toimub Nõmme malevkonna territooriumil tööpäeva õhtul ajavahemikus 1800-2100.

Kursustel osalemiseks on vajalik üksuse kõrgema ülema (KÜ või vähemalt RÜ) hinnang ja otsus, kas igale konkreetsele huvilisele on seda ka tegelikult vaja (niisama “fun to know” kursusi ei tehta) ja seejärel kokkulepe Tankipurustajatega – üheks eelistatud grupiks on kindlasti teistele relvadele spetsialiseerunud tankitõrjujad, kel tankitõrje põhi all – nemad on potentsiaalselt esimesed, keda Javelini peal kasutataks.

Põhimõtteliselt on meie ammune soov – anda nii olulisest relvast vähemalt baasteadmisi ka teistele – viimaks täitumas ja oleme valmis täiendavalt oma aega ohverdama.

Kui asjalik grupp koos, siis võib hakata kokku leppima, saates oma soovi aadressile raigo.solg@kaitseliit.ee

Eesti eest!

Raigo Sõlg