Tankipurustajad Kotkalennul 2019

Midagi ihule ja hingele
Midagi ihule ja hingele

Sel aastal oli Kotkalend Tankipurustajatele eriti viljakas – ühest meie kamraadist sai lausa ohvitser ja lisandus veel üks allohvitser.

Kotkalennul on teatavasti seal osalevate seerukandidaatide enda ülesanne komplekteerida jagu, mida juhtida. Kui paljude jaoks on see väga raske ülesanne, siis Tankipurustajast seerukandidaat ei pea kunagi muretsema (ei peaks ka ohvitserikandidaat, kui ta peaks ise endale kasvõi terve rühma komplekteerima), sest meie Kameradenschaft tähendab muu hulgas seda, et Tankipurustajad on valmis kõik oma muud tööd-tegemised edasi lükkama, et oma kamraadile toeks minna. Nii oli selgi korral. Vahemärkuseks: mõni aasta tagasi juhtus isegi nii, et NAK-i lõpetav Tankipurustajast seerukandidaat sai endale Kotkalennule „ümber“ terve tankitõrjerühma, et selle koosseisus oma tegevust harjutada.

Nii saigi meie seerukandidaat T.E. kokku tervikliku jalaväejao, mis ei koosnenud lihtsalt mingitest kohta täitvatest võitlejatest, vaid TT-paariks olid väljaõppinud granaadiheiturid (no seda on meie rühmas muidugi kõik), kuulipilduriks ja tema abiks väljaõppinud kullamehed (ka neid on meil eelmistest aegadest mitmeid) ja jao sanitariks suisa rühma parameedik. Sellise koosseisuga oli T.E.-l kindlam tunne lõpueksamile vastu minna.

Kuigi ilm püsis terve nädalavahetuse erakordselt „s“ tähega kehv, siis jõudu andis teadmine, et teeme kõike oma kamraadi heaks – selle nimel olime valmis (tõsise) torisemiseta tundide viisi – vihmas ja mudas – postidel passima ning magamise sootuks unustama. Kui seda kõike oli vaja, et kamraad edukalt oma eksamitöö tehtud saaks, siis järelikult oli vaja.

Nüüd aga vastus küsimusele, miks on sedakorda artikli juures üllatuslikult pilt mingist mehest kuulipidujaga? Eks esmalt seepärast, et TT-alaseid pilte on meie lehel niigi palju. Peamiselt aga seepärast, et lahingutes otsustas meie jalaväejao edu sedakorda ikkagi T.E. hea juhtimise all oma tööd teinud MG-3, mille „laul“ pani kahel korral taanduma tiibrünnakut kavandanud vastase ning jagu täitis edukalt oma lahingülesanded. Rohkem pilte kahjuks pole, sest nende tegemiseks ei leidnud lihtsalt mahti.

Kotkalennu lõpetamisel Varbola linnuses kohtusime ka ohvitserieksami sooritanud J.Z.-ga, kes samuti eksami edukalt läbis ning koolituse ajal leidis võimalusi oma TT-alaseid teadmisi ka kaaskursuslastega, kel neid oluliselt vähem, jagada.

Igatahes: palju õnne, kamraadid J.Z. ja T.E. (nimede esitähedki muudetud nagu Eestis artiklites kombeks 😊 )!

Tankipurustajatega liitumise huvi korral kirjuta raigo@adepte.ee.

Tankipurustajate ninamees

Raigo Sõlg