Tulemas on SERE A talvine ellujäämiskoolitus

3-5.02.2023 toimub Nõmme malevkonna talvine ellujäämislaager.

Laagrile eelneb teooriatund 31.01.2023 kell 18:30-22:30 Plangu 4a õppeklassis. Teooriatund on kohustuslik – ilma seda läbimata metsalaagrisse ei pääse.

NB! Laager toimub ainult sobivate talveilmade olemasolul. Kui ilm on veebruaris sula, lükkub see edasi 3-5. märtsile 2023.

REGISTREERUMINE

Talvelaager on sügisel alanud Nõmme malevkonna SERE A ellujäämiskursuse teine etapp. Vabade kohtade olemasolul saavad lisaks 2022. a suvekursuse lõpetajatele osaleda ka teised kaitseliitlased, kes on läbinud SERE A suvekoolituse kas varasematel aastatel või mõnes teises kohas. Suvelaagri läbimine on osalemise eelduseks, ilma selleta koolitusele ei pääse.
Registreerumise tähtaeg on 22.01.2023. Registreerumiseks kirjutage aadressile sere.tallinn@protonmail.com. Vajalik info:

  1. auaste;
  2. ees- ja perekonnanimi;
  3. üksus;
  4. kus ja millal läbisite suvise ellujäämiskoolituse.

SERE VÄLJAÕPPEST
Nõmme malevkonna ellujäämiskursus koosneb kahest metsalaagrist, klassitundidest ning iseseisvast õppest. Väljaõpe toimub vastavalt SERE A ainekavale. 

Esimeses metsalaagris omandatakse põhilised ellujäämisoskused suvistes tingimustes ning õpitakse esmaseid naasteprotseduure. Teises laagris õpitakse ellujäämist talvekeskkonnas ja see toimub lumisel aastaajal. Teine laager tugineb esimeses õpitule.

SERE on inglise keelne lühend sõnadest: Survival, Evasion, Resistance and Extraction, mille eesti keelne vaste on ellujäämine, vältimine, vastupanu ja väljatõmbamine.
SERE A-taseme väljaõpe toetab hajutatud lahingutegevuse (HLT) väljaõppe eesmärkide saavutamist.
SERE A taseme õppe lõpetanul on teadmised ja oskused tegutsemaks madala riskiga piirkonnas, valdamaks Eestile sarnases keskkonnas vähemalt teadmiste tasemel ellujäämise, vältimise, vastupanu, vaenulikust keskkonnast väljatõmbamise tehnikaid ja taktikaid.
https://kool.kaitseliit.ee/et/uleelemisoppe-sere-kontseptsioon-kaitseliidus 

Toimetaja