Uusaastalubadus: annan panuse OMA riigi kaitsesse!?

Aastavahetusel on mõnus möödunule tagasi vaadata ning uueks aastaks sihte seada. Kuigi 2014 aastasse jääb kindlasti palju kordaminekuid ja edulugusid, ei saa jätta tähelepanuta muretekitavaid arenguid meie julgeolekuruumis.  Lisaks lubadustele sporti teha või mõnest pahest loobuda, on sel aastal enam kui kunagi varem paslik sügavalt järele mõelda, kas ja kuidas SINA saaksid reaalselt panustada OMA riigi (see tähendab ühtlasi ka oma pere ja lähedaste) julgeolekusse.

margus
Oma pere eest! (foto erakogu)

Lõppeval aastal liitus Kaitseliiduga pea tuhatkond tublit meest ja naist, kes reageerisid nende hinges kõlanud häirekellale. Paljud neist olid ajateenistust mitte läbinud, kes nüüd tundsid end jõuetuna kaitsmaks vajadusel oma lähedasi selles muutunud maailmas. Tänaseks on nad läbinud sõdurioskuste baaskursuse Kaitseliidus, saanud teadmised militaardistsipliinist, omandanud võime saada hakkama iseendaga lahinguväljal ja teiste abistamisega lahinguvälja ümber ning sulandunud sõjalistesse või toetavatesse allüksustesse, et oma uute sõprade ja kamraadidega üheskoos tegusid teha. Algav aasta toob neile tublidele inimestele aga juba põnevad erialakoolitused ning suured õppused.

Kuid Kaitseliit ei ole valmis. Kaitseliit on suur turvavaip, mis laotub üle Eestimaa ja niikaua, kui selles vaibas on augud, tuleb igal eestimaalasel mõelda, mida tema saab teha, et neid auke olematuks muuta.

Uuel aastal, uue hooga – alustame meie ja ka Sina saaksid olla meiega! Riik panustab igal aastal riigikaitsesse 2% SKT-st. Sina võiksid lisada oma panusena vähemalt 2% oma vabast ajast. Kas seda on liiga palju õiguse ja võimaluse eest elada vabal maal?

Oled Sa mees või naine, noor või veidi vanem, sõjalise kogemusega või mitte. Me ootame Sind oma ridadesse ja leiame Sulle Sinu ettevalmistusele ning soovidele vastava tegevuse.

baas
Sõdurioskuste baaskursus 2014 (foto S. Hartmann)

Sul ei ole sõjaväelist väljaõpet? Pole probleemi – Kaitseliit korraldab sõdurioskuste baaskursus just neile, kes ühel või teisel põhjusel seni riigikaitsest kõrvale jäänud. Meie professionaalsed instruktorid loovad Sulle keskkonna, kus omandada baasteadmised relvadest, meditsiinist, topograafiast, taktikast ja välitingimustes hakkama saamisest. Juba poole aastaga saab Sinust mees/naine, kes suudab reaalselt oma riigi ja kodu kaitsel end maksma panna.

Oled läbinud ajateenistuse? Seda parem – leiame sulle kiirelt allüksuse ja vastava ametikoha, millega kokku harjutada ning meeskonnaks kasvada.

Soovid lisainfot? Vaata https://malevkond.ee/liikmeks-astumine/ või kirjuta personal[ät]malevkond.ee

See on olnud tegus kuid ärev aasta. See on olnud aasta, mil oleme näidanud, et meile võib loota! Ole osa nendest, kelle peale SAAB LOOTA ja keda usaldada. Anna uusaastalubadus, mis on suurem kui  moevooluga kaasa jooksmine või lihtsalt materiaalne hüve. Anna lubadus astuda Kaitseliitu!

Toimetaja