Vabatahtlikud pälvisid malevkonna aastapäeval tunnustusi

Nõmme malevkonna 98. aastapäeva puhul korraldatud pidulik vastuvõtt andis võimaluse tänada, premeerida ja tunnustada eeskujuliku teenistuse eest ja malevkonnale osutatud abi eest aasta jooksul kaasa aidanud malevkonna liikmeid ja Naiskodukaitse Nõmme jaoskonna inimesi.

Laupäeval, 12. novembril tähistasid Nõmme kaitseliitlased oma malevkonna 98. aastapäeva 001Nõmme südames Von Glehni teatris. See monumentaalne hoone valmis 1933. aastal ja on majutanud algul Victoria Palace’i nime kandnud kino.

Nõmme malevkonna pealik leitnant Aivar Pilv tervitas kogunenud kaitseliitlasi ja naiskodukaitsjaid päev varem olnud Kaitseliidu aastapäeva ja samal päeval peetud Nõmme malevkonna aastapäeva puhul ja rääkis ajaloost.

„Täna aastal 1918 kästi Nõmme Kaitseliidul sündida,“ ütles leitnant Aivar Pilv ja meenutas, et Nõmme Kaitseliitu korraldama määrati lipnik Harry Visman. Tema juhtimisel võttis Eesti Vabariik Nõmmel võimu üle. Tolleaegsetest malevkonnapealikest oli Visman nende väheste hulgas, kes pääsesid repressioonidest eluga.

Kuigi malevkonna aastapäev langeb kokku Nõmmele linnaõiguste andmise kuupäevaga, pandi Kaitseliidule Nõmmel alus kaheksa aastat enne seda, kui Nõmme alevist 1926. aastal linn sai.

Kaitseliitu ja sealhulgas Nõmme malevkonda kuulumine oli Vabadussõja ajal kohustuslik. „Oleme malevkonna liikmete arvult vabatahtlikega praegu umbes samal maal kui toona kohustuslikus korras,“ märkis Pilv. „Tänapäeval liitutakse kohusetundest ja seda tuleb austada.“002

Vabatahtlike tunnustamise juhatas sisse Kaitseliidu Tallinna maleva pealik kolonelleitnant Toomas Väli. „Aasta on olnud tegus. Olen teist enamikku näinud kuskil metsa vahel jooksmas, kolm triipu näos,“ ütles malevapealik Väli. „Selline ongi kaitseliitlase elu.“

Malevapealik pani võitlejatele rinda Kaitseliidu keskjuhatuse antud teenetemedalid. Väljapaistva teenistuse eest pälvis hõbedase II klassi teenetemedali Aare Nõmm ja pronksist III klassi teenetemedali Juhan Zvorovski, Sven Ruukholm, Kalle Reili, Priit Paap ja Arpo Kullerkupp.


Samuti andis malevapealik tublimatele võitlejatele üle Kaitseliidu ülema hinnalised kingitused ja tänukirjad ning malevapealiku enda hinnalised kingitused ja tänukirjad.

Pealiku südamliku tunnustuse ja mitu medalit pälvisid Nõmme malevkonna laskesportlased, kes on aidanud Tallinna malevale laskevõistlustelt kõrgeid kohti tuua.

„Oluline pole vastuvõetud liikmete arv. Oluline on see, et vastuvõetud ka panustavad oma aega kogu Kaitseliidu ülesannete spektri ulatuses,“ märkis malevkonna juhatuse nimel tunnustusi jaganud malevkonnapealik Aivar Pilv.

Järjepidevust kannab malevkonnas erilise tänuga esile tõstetud seenioride rühm. Üheksast inimesest, kes 1990. aastal malevkonna taastajate hulgas olid, on praeguseni Nõmme kaitseliitlastena püsinud viis. Seenioride toetus on olnud hindamatu laskeväljaõppe juures ja mitmesuguste õppuste ja sündmuste läbiviimise toetamisel.

Malevkonna tänukirja said laskevõistluse Nõmme Snaiper ettevõtetest toetajad Reorg OÜ ja Nordic Armoury OÜ.

Õhtu ametlikuma osa lõpetas tervitus Naiskodukaitse Nõmme jaoskonna esinaiselt Jette Karminilt, kes andis malevkonnapealik Pilvele Tallinna kaardi aastast 1265.
010

Kõik kohale tulnud liikmed said väljaspool väljaõppeolukorda omavahel juttu puhuda ja nautida üheskoos malevkonna pakutud pidusööki. Meelelahutust pakkusid Eesti Improteatri kolm näitlejat, kes publiku hulgast korjatud repliikide ja juhtnööride põhjal panid joonelt kokku hulga teravmeelseid stseene ja laule.

011 012

Toimetaja