Aastapäeva pildigalerii – Nõmme malevkond 104

Nõmme malevkonna liikmed on ühed aktiivseimad Tallinnas. Kord aastas võetakse laiguline vorm seljast ning piduriietelt pühitakse tolm. Kokku saadakse mõnusal õhtusöögil, kus lisaks parimale seltskonnale, saab ka parimaid tunnustada.

Väljavõte Nõmme Risti statuudist:

Nõmme Rist antakse Nõmme malevkonnale osutatud eriliste teenete eest, millega kaitseliitlane on
Nõmme malevkonna ja Kaitseliidu hüvanguks andnud märkimisväärselt suurema panuse kui
tavakaitseliitlaselt nõutav.

Nõmme Ristil on ka oma tänumärk, mis läheb Nõmme Risti saaja elukaaslasele tänutäheks selle eest, et ta on kodust toetanud oma kaaslase aktiivset tegevust Kaitseliidus.

Aare Ind´i abikaasa Katre Varbola.

Nõmme noored kotkad ja kodutütred andsid üle tänukirja Raivo Konnaperele toetuse eest noorte tegevusse.

2021 aastal pälvis Nõmme malevkond tunnustuse ka Kodutütarde keskjuhatuselt. Kodutütred annavad mitmendat aastat järjest välja Aasta Pärli nimelist tunnustust maakonnapõhiselt. Kui varasemalt on selle Tallinnas pälvinud mitmel korral meie oma kodutütarde Nõmme Squad rühm, selle liikmed või nende poolt ellu kutsutud üritus, siis sel korral tunnustati just Nõmme malevkonda.

Kõik selle aastased tunnustatud on seotud vähemal või rohkemal määral noorte tegevusega, siis Nõmme malevkonda tunnustati justnimelt koostöö eest noortega. Tallinnas on Nõmme malevkond panustanud noorte tegevusse aastaid. Kunagine Nõmme malevkonna pealik Aivar Pilv ja paljud tänased liikmed on välja kasvanud Juuniorkompaniist. Just Aivar Pilv ja Jürgen Sarmet võtsid nüüdseks juba pea kümmekond aastat tagasi Nõmme noored tõsiselt ette ning algatasid suurepärase koostöö. Tänaseks on noorte seast kasvanud välja juba terve põlvkond, kes uhkusega on liikunud edasi eelkõige Nõmme malevonda, aga ka mujale kaitseliitu või kaitseväkke ning tulevad kokku vähemalt kord aastas Nõmme Välku tegema.

On erakordne, et üks malevkond ja selle üksused mõistavad, kui oluline on kasvatada omale järelkasvu ning panustada aktiivselt noorte arengusse, pakkudes noortele väga erinevaid võimalusi koostööks.

M. Rillo