Mahajäetud raketibaasis nähti rohelisi mehikesi

23. mai hommikul nähti Türisalu vanas mahajäetud raketibaasis ringi liikumas lahingvarustuses ja maskides rohelisi laigulistes vormides isikuid. Jaosuurustes gruppides mehed liikusid kontrollitud kiirusega ja koordineeritult üle mitme ristmiku viisil, nagu oleks põhjust karta peatset vaenulikku tegevust. Suhtlus käis vaid käeviibete ja üksikute sõnadega: „ees ristmik“, „kohal“, „sain“, „viimane“, „paremalt üks edasi“ jne.

Mitmest ristmikust möödunud grupp lähenes ühele mahajäetud hoonele. Pidevalt üksteist kattes rullusid tagumised mehed esimestest mööda ning jäid ca kümnemeetriste vahedega ennast ja tagant tulevaid võitlejaid potentsiaalse vastase eest katma. Hoone juurde jõudes viskas üks rühmaliikmetest ennast katkise akna all neljakäpukile ning kõik ülejäänud sisenesid teda „trepina“ kasutades akna kaudu hoonesse.

DSC_1442 DSC_1434

Seejärel võeti sihikule kunagise suure hoonetekompleksi juurde kuulunud vana kahekordne kinomaja, kus väidetavalt varjavat ennast grupp ebasoovitavaid isikuid. Hoonele lähenedes selgus, et väitel on tõepõhi all, sest korraga oli kogu ümbruskond vihisevaid kuule täis. Meestel ei jäänud muud üle kui varjuda ja teha kiirplaan, kuidas hoonesse ilma suuremate kaotusteta sisse pääseda. Üksteist tiheda tulega kattes üritati seda manöövrit läbi viia, kuid vastane oli ennast hästi kindlustanud. Tuld anti nii ülemise kui alumise korruse akendest ning igaüks, kes nina välja pistis sai kohe ka karistatud. Kaotused olid suured mõlemal poolel ja hoone jäi vallutamata.

Hiljem nähti samu võitlejaid järgmise hoone seinte lähedale hoides ümber maja liikumas, üritades hoonele ring peale teha tingimustes, kus vastane kahe korruse akende kaudu elu vägagi kibedaks tegi. „Avati“ nurkasid, roomati akende alt ning liiguti üksteist kattes mööda ustest ja madalatest avadest. Laskemoona kulus mehemoodi ja pihtasaanud võitlejaid oli mõlematel pooltel. Ikka nähti nii siinpool kui sealpool seina käsi tõusmas, andmaks märku tabamusest. Airsoft relvast tulnud kuuliga kohtudes kostis vahel nii mõnigi „ai-küll- on-hea“-hüüe, mille peale tõmbus korraks pihtasaanu nina kirtsu ja seejärel suu naerule.

DSC_1432 DSC_1445

Selgus, et tegu oli Kaitseliidu Nõmme malevkonna Staabikaitserühma linnalahingu õppusega, kus treeniti hoonetele ja ristmikele lähenemist ning hoonete ümber liikumist. Erilise efekti andis õppusele just airsoft relvade olemasolu, mis hämmastava täpsuse (ja tugevusega) pisikesi plastkuulikesi välja lasevad. Kogemusi saadi hulgaliselt ning järgmisele õppusele minnakse vastu juba märksa paremate oskustega.

Anna märku kui soovid meiega ühineda ja oma panuse anda! Loe Staabikaitserühma kohta lähemalt SIIT.

DSC_1426
Marko

Nõmme