Nõmme Noored (tormi)Kotkad panid aastale punkti

IMG_725405-06.12.2015 toimus Nõmme Noorte Kotkaste aastalõpu laager KL Männiku lasketiirus.

Samal ajal kui Eesti saartele ja rannikualadele oli välja antud tormihoiatus sõitsid Nõmme noored Männikule uusi teadmisi omandama. Võistlustel ja rännakutel kogenud noored andsid laagris edasi oma teadmisi ja oskusi ning said kogeda milline on laagris juhendaja roll. Õpiti kaardi ja kompassiga orientuurimist,  katelokiga vett keetma ja sõlmi tegema. Jagati ja saadi teadmisi kuidas meeskonnaga edukalt lahendada mäluülesandeid. Kõik said proovida õhupüssist laskmist ning tuletati meelde rivi põhitõdesid.

Kui esimesel päeval sai aktiivselt õhtuni välja uusi teadmisi omandada, siis teisel päeval said noored kohe ka oma teadmisi rakendada matkamängus.

Laagri korraldajana veetsin (Maria) küll unetu öö ja kuulasin kuidas akna taga tuul ja vihm möllasid, aga veendusin hommikul  rada läbi kõndides, et tormihoiatusele vaatamata oli Männiku lasketiiru ümbruses üsna tuulevaikne ning väike vihmasabin ei saa takistuseks, et noored umbes 5. km pikkusele rajale saata.

Laagris olid esindatud nii juhendajatena kui laagrilistena ka kodutütred, kes sellel korral  matkamängus parima tulemuse kirja said.

Suured tänud kahele KL Nõmme malevkonna liikmele Joelile orienteerumisõppe ja raja tegemise eest ning Sandrile meie kõigi turvaliselt laagrisse ja tagasi sõidutamise eest.

IMG_7293 IMG_7278 IMG_7236 IMG_7235

 

Toimetaja