Sissiõpe 2 ehk “pikkujoulu” ilma soomlasteta

Hoolimata sellest, et väljareklaamitud Soome MPK instruktorid sel korral “pikkujoulu” peale sattunud staabi-tagalakompanii hajutatud lahingutegevuse ehk sissiõppe teisel moodulil osaleda ei saanud, võtsid staabikaitserühma ning tagalarühma võitlejad lumisest esimesest advendist maksimumi.

Meelde sai tuletatud nii teeliikluse häirimise põhimõtteid päeval, kui proovitud neid ellu rakendada ööpimeduses. Uute teemadena prooviti läbi tugipunti rajamist ning nii varustuspeidiku ehitamist kui võõra peidiku leimist “passi” alusel öistes tingimustes. Sekka kogemuste jagamist välihügieenist, välitoitumisest ning välimajutusest ja isiklikku tunnetust talvise külma läbilõikavast mõjust kaunilt langeva lume tingimustest. Kõik see andis jõulukuule asjaliku avapaugu ning tuletas kõigile osalejatele meelde, kui tänulikud me peame olema võimaluse üle minna sooja koju jõulurahu nautima. Uute ettevõtmisteni juba uuel aastal.

Sissimisel saab kõik alguse enese ja oma kaaslaste võitlusvõimelisena hoidmisest. Kui muud üle ei jää, tuleb lahingpaarilise jalad endale kaenla alla pista!

 

Erinevad lõhkelaengud on sissi sõbrad – hit and run tagab pikema elua.

Väga tihti tuleb lihtsalt oodata.

Kõik eluks vajalik tuleb ettevalmistatud peidikutesse ära hajutada.

 

Teooria …

 

… ja praktika.

 

Head esimest adventi!

Staabikaitserühm