Sõdurioskuste kursuse 1. nädal

Nõmme malevkond on sel kevadel täienenud paljude uute vabatahtlike riigikaitsjatega. Sellega seoses viib malevkond sel aastal läbi ka päris oma sõdurioskuste kursuse (SOK). Kursus algas mai teisel nädalal, toimub ühel nädalavahetusel kuus ning lõppeb sõdurieksamiga jaanuaris.

Esimesel nädalal said uued malevkondlased ülevaate riigikaitsest ja Kaitseliidust ning omandasid esimesel nädalavahetusel juba ka esimesed praktilised oskused – lisaks individuaalvarustuse õppele tehti algust ka relvaõppega. Kursuslased õppisid ka muid sõduri põhioskusi, mida edasistel SOK-i nädalavahetustel vaja – muuhulgas jaotelgi püstitamist ja seal ööbimist ning individuaalset maskeeringut. Kui valdavas osas viivad kursuse läbi malevkonna vabatahtlikud ohvitserid ja allohvitserid, siis esimesel nädalavahetusel andsid instruktoritena oma panuse ka Nõmme noorteorganisatsioonid.

Esimesi muljeid on kõige parem edastada kursuslaste endi sõnadega. Järgnevalt mõned väljavõtted osalejate esimese nädala tagasisidest:

“Väljaõpe oli hästi korraldatud, vajalik ja väga huvitav. Kõik oli esitatud sujuvalt, koolitajad teadsid oma teemat.”

“Noorte läbiviidud koolitused olid väga head ja üllatavalt professionaalsed, ei saa neile midagi ette heita, väga tublid!”

“Instruktorid on tugevalt eestimeelsed mehed, teevad oma asja suure rõõmu, entusiasmi ja professionaalsusega.”

“Suur ja meeldiv üllatus oli see, et kõik kaasvõitlejad olid intelligentsed, sõbralikud ja meeldivad inimesed, nendega võib ka luurele minna!”

“Paistab ülimalt normaalne kursus. Hea varustus, profid ja huvitavad instruktorid ja läbiviijad, lihtsalt lust on kuulata ja vaadata. Hea toit ja suurepärane õppekeskkond.”

Kui ka sina soovid tulevikus sellest kõigest osa saada, siis tee ära esimene samm ja liitu Kaitseliiduga!

Fotod: Reio Rikkonen/Nõmme malevkond