Staabikaitse suvepäevad ja ellujäämiskursus

Kui eestimaine lühike suvi on Kaitseliidus tavaliselt rahulikum hingetõmbeaeg, siis suve lõpp tõi Staabikaitserühmale järjest mitu sisukat nädalavahetust, et sügis uue hooga käima tõmmata.

Augustikuu viimasel nädalavahetusel sai vabamas õhkkonnas kokku võetud möödunud poolaasta ning üksteist “mitterohelises” keskkonnas paremini tundma õpitud.

Septembri esimesel nädalavahetusel omandasime aga ellujäämistarkusi SERE suvemoodulil (SERE kontseptsioon Kaitseliidus), kus tavapäraste taktikaliste tegevuste kõrval sai kätt proovitud rahvusvaheliste otsingusignaalide meisterdamisel, vee kogumisel loodusest ning selle puhastamisel nii keemia kui looduslike vahenditega, väliööbimises ilma magamisvarustuseta sügiseses vihmas ning lõpuks ka käepäraste vahenditega vigastatud kaaslase evakueerimises ning NATO standarditele vastavate naasteprotseduuride läbimängimisel.

Järgmisel kuul liigume tagasi juba tavapärasemate taktikaliste tegevuste juurde. Kui soovid meiega liituda, siis kirjuta staabikaitse@malevkond.ee.

Staabikaitserühm