Staabikaitserühma talvine laskelaager

Veebruari esimese nädalavahetuse veetsid staabikaitsjad Männiku lumisel laskeväljal, et rakendada praktikasse varasemate nädalate tööpäevaõhtutel lihasmällu harjutatud uue laskeväljaõppeeeskirja põnevad ja praktilised laskeharjutused.

Kaitseliidu uus laskeväljaõpe on varasemast oluliselt praktilisema suunitlusega – kogu tegevus toimub täislahingvarustuses ning niisama rangelt käsu peale “täpi toksimine” on asendunud lahinguväljadrillidega, kus tõrkeid kõrvaldatakse iseseisvalt ning alati varjudes ja pidevalt on oluline omada ülevaadet kogu lahinguväljal toimuvast. Lisaks klassikalistele laskeharjutustele said võitlejad proovida ka näiteks automaattuld ning laskmist suuremate vahemaade tagant.

Et aga veebruarikuu päevad on lühikesed, õnnestus sel korral ilma pikema venitamiseta päevakavva lülitada ka öised laskmised, seda nii kohalike prožektorite kui taktikalisemate valgusrakkettide valguses.

Laskelaagri lõpetuseks sooritasid kõik osalejad positiivsele tulemusele laskeoskustesti nr 2, mis annab indu minna positiivselt vastu juba maikuus toimuvale jätkulaagrile, mille lõppesmärgiks on positiivne test 3 sooritamine.

Staabikaitserühm