Vabariigi aastapäev Kadaka lasteaias

26. veebruari õhtupoolikul toimus Tallinna Kadaka lasteaias Eesti Vabariigi 102. aastapäeva tähistamine, mida taaskord aitasid läbi viia Nõmme malevkonna staabikaitsjad.

Väljas oldi traditsiooniliste tegevuspunktidega, mida pered iga-aastaselt ootavad. Lasteaia väikesed ja suured said oma käega katsuda ja selga proovida sõdurivarustust.  Maastikuveokisse ronimisel sai selgeks, et see ei olegi nii lihtne – natuke peab ikka teadma ka, kuidas ja kuhu astuda. Suur hitt oli muidugi veokis camo triipude põsele saamine, mispeale nii mõnigi laps keeldus hiljem kaks päeva oma nägu pesemast. Üles oli pandud takistusrada „Miiniväli“, kus osavalt astudes tuli põigelda üle takistuste ja tagasi. Rajale saatis loomulikult legend luureülesandega. Sel aastal pakkus eriti lasteaia naispoolele suurt huvi talvekamo, mis tõmmati innukalt selga ja supeldi just selleks päevaks sadanud lumes ringi.

Lapsevanem Liis Kivistik kiidab kaitseliitlaste valmidust perepäevadel osaleda: „See on nagu vabariigi aastapäeva paraad, mis tuleb sulle otse koju kätte! Tavaline inimene niisama lihtsalt sõdurielu ei näe, see on võimalus sinna maailma natuke piiluda. Näiteks varustust on alati lahe uurida, nii minul kui lapsel ka. Ja see, kuidas nad taktsammu astuvad – uhke tunne on!“ lisab ta.

Milleks on üldse vajalik, et kaitseliitlane käiks lasteaias? Lihtne: see on viis, kuidas tuua riiki ja aatelisust peredele lähemale. Kaitseliitlaste osalemine lasteaia miniparaadil loob pidulikuma, tähtsama tunde, et juba see väike laps perega on osa millestki enamast. Kakskeelse lasteaiana oleme täheldanud, et riigi esindatus kaitseliitlaste näol loob inimestes uhkust oma riigi üle ning ehk on see üks võimalus, kuidas aidata kaasa integratsioonile: jagame ühiseid väärtusi ja leiame oma viisi panustada ühiskonda.

„Eks me tuleme järgmine aasta jälle!“ lubas pealiku abi Sarmet.

Suur tänu, poisid, ja kohtumiseni!

Toimetaja