Kaitseliidu suvepäevad Kurgjärvel

Suvisel ajal kaitseliitlane puhkab (see tähendab väljaõppe intensiivsus on veidi madalam kui tavaliselt), kuid mis puhkus see ikka ilma spordi, grilli ja bändita on? Et sõpradega ka “olukorra” väliselt kokku saada ning suve täiel rinnal nautida, toimusid 15.-17. august järjekordsed Kaitseliidu suvepäevad – sel korral siis Kurgjärve spordibaasis korraldatuna Võrumaa Maleva poolt.

Osalejaid oli kohale saabunud kõigist maakondadest kokku, üle tuhande rõõmsameelse kaitseliitlase, naiskodukaitsja, noorkotka ning kodutütre või viimaste kaaslase ning pereliikme. Teiste hulgas ka terve bussitäis Tallinna Maleva liikmeid ning üsnagi korralik Nõmme malevkonna esindus.
silmapiir sõjanõu

Võrumaa kuppelmaastiku vahel laius silmapiirist silmapiirini telklaager, mille vahel andsid tooni malevate suuremad peotelgid tossavate ühisgrillidega. Tallinna Maleval oli omade tarvis kaasa võetud 40 kg grill-liha ning terve järelkäru täis muud head paremat, millega aega mööda saata.

Reedest pühapäevani võeti mõõtu taidluses, mälumängus, males, võrkpallis, paintball’is, õhupüssilaskmis ning köieveos.

DSCN9633  võrkpall

male

piip ja tuut Lapsi lõbustasid klounid Piip ja Tuut ning harisid politsei ja päästjad, veidi vanematele pakkus põnevust erioperatsioonide grupp.Õhtud saadeti mööda tantsides ansamblite “Bad Orange” ja “Nukker Kukeke” saatel ning ööd keerutas hommikuks DJ Havi.

 

 

 

tabel

Üldarvestuses võitis suvepäevade malevatevahelise mõõduvõtmise Järva Malev Võrumaa ja Jõgeva Malevate ees (kes jäid teist kolmandat kohta jagama), Tallinna Malev saavutas tubli kuuenda koha.

 

 

Kaitseliidu ülema sõnade kohaselt olid võitjad aga kõik, kes kohale tulid ning üheskoos meeldivalt aega veetsid. Viimast kinnitavad justkui ühest suust kindlasti kõik kohalviibinud, kuid vana traditsiooni kohaselt toimuvad järgmised Kaitseliidu suvepäevad ikkagi just parima tulemuse saavutanud maleva kodumaakonnas – kohtumiseni Järvamaal!

Nõmme