Nõmme malevkond võidupüha paraadil

Haapsalus toimus võidupüha paraad, millega tähistatakse Eesti võitu Võnnu lahingus Landeswehri üle 1919. aasta 23. juunil.

paremale vat I rühmKaitseliidu ülem pani Tallinna malevale ülesandeks osaleda vähendatud kompanii ning tankitõrje rühmaga. Ja nii läkski.  Nõmme malevkond koos Naiskodukaitse Nõmme jaoskonnaga  panid välja maleva lippu kandva liputoimkonna, I rühma ning motoriseeritud tankitõrje rühma. liputoimk ja minaKompaniiülemaks oli Nõmme malevkonna pealik ltn Aivar Pilv, lipuohvitseriks malevkonna pealiku abi n-ltn Jürgen Sarmet ning I rühma rühmaülemaks noorliikmena alustanud ja tänane tegevväelane n-ltn Taavi Kupper. Pärast jalgsiüksust järgnes tankitõrje rühm Mercedes-Benz GD maasturitel, mille haakes olid 90mm tagasilöögita tankitõrjekahurid.

TT rühm kõik

Tankitõrje rühma esiautol lehvis Nõmme malevkonna lipp ning rühma juhtis pikaaegne rühmaülem n-ltn Raigo Sõlg.

Paraad2

Pärast möödamarssi suunduti marsile Haapsalu raudtejaamast piiskopi lossini, mille jooksul tõsteti rahva tujuerinevate  rivilauludega ning pealtvaatajate seast hõisati korduvalt „Elagu Nõmme!”.

Paraadi telekommentaator Erik Reinhold ütles, et Nõmme malevkond on väga tugev sisemiste traditsioonide ja kokkuhoidmisega ning Nõmme meeste vaim elab edasi ja aitab neil teha suuri tegusid. Tema kolleeg Andres Kuusk lisas, et  sellised traditsioonid on tänapäeva muutuvas maailmas olulised ning organisatsioonikultuur ja asjad millesse me usume on tähtsad ning aitavad meil saavutada meie eesmärke.

 

Paraadi ülekande salvestus asub http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=139573 Meid saab näha ja kuulda pikemalt aegadel 11:10-11:35 presidendi ringkäigu ajal ning 46:04-47:55 möödamarsil. Pilti meist on märgata ka läbi saate mitmel korral.

Kogutud fotosid meist on võimalik näha malevkonna facebooki kontol https://www.facebook.com/NommeMalevkond

Toimetaja