Nõmme Snaiperi võistlusel oli võidukas staabikaitserühm

Nõmme malevkonna võitlejad võtsid laupäeval peetud võistlusel Nõmme Snaiper omavahel mõõtu täpsuslaskmises oma põhilisest teenistusrelvast, automaadist AG3. Allüksuste lõikes saavutasid parima tulemuse Nõmme staabikaitserühma neli võitlejat, pälvides võistluse parima allüksuse karika.

00-dsc02711
Staabikaitsjate võidukas esindus Nõmme Snaiperil allüksuse karikaga.

Tänavuseks võistluseks valmis individuaalses arvestuses võitjale ka Nõmme Snaiperi rändkarikas, mis jääb aastaks parima tulemuse saavutajale ja millele graveeritakse ka kõigi varasemate Nõmme Snaipri võitjate nimed. Individuaalarvestuses kolme parimat autasustati medalitega, kuus parimat said meened.

Nõmme malevkonna laskevõistlus Nõmme Snaiper peeti seekord Männiku laskeväljal, mis võimaldas sihtmärki lasta erinevatelt distantsidelt. Ilm oli võistluse päeval pilvealune, nii et sihtimist ei seganud päike ega vihm. Kuigi vahepeal on Nõmme Snaiperit peetud Männiku siselasketiirus, sai võistlus alguse õigupoolest samal laskeväljal, kuhu tänavu tagasi pöörduti.

Võistlusega oli malevlastel ühtlasi võimalus täita laskuri- ja kütiklasside norme. Võistlejate ees oli kolm laskeharjutust, milles iga seeria tarbeks oli ette nähtud kümme padrunit.

Esmalt tuli tabada märklehte lamades laskeasendis 100 meetri distantsilt. Teine harjutus hõlmas kolme seeriat, millega tuli tabada märklehte püsti laskeasendis 100 meetri distantsilt, põlvelt laskeasendis 150 meetri distantsilt ja lamades laskeasendis 200 meetri distantsilt.

Kolmas ja veidi tavatum ülesanne oli tulistada 300 meetri distantsilt vabalt valitud laskeasendist, sihtmärgi valge A4-formaadis paberilehe pihta. See oli ka võistluse kõige raskem ülesanne, kuna kümnest lasust rohkem kui pooli ei saanud paberilehele pihta ükski malevkondlane. Ent ebaõnnestumisi ei tasu karta, kuna need on meie kõige suuremad õpetajad, märkis selle peale üks võistleja.

Auhinnalise kuuenda koha väljaselgitamiseks tuli korraldada täiendav mõõduvõtmine kahe malevlase vahel, kelle võistlusel kogutud punktide arv oli võrdne. Selleks anti mõlemale võimalus püsti laskeasendist teha viie sekundi jooksul kaks lasku märklehe pihta, milles üks sai 15 ja teine ning edukam 16 punkti võimalikust 20 punktist.

Tänavune Nõmme Snaiper oli esimene, kui malevlased võistlesid võrdlemisi hiljuti teenistusse võetud relvaga, Norras toodetud automaadiga AG3.

Nii Eesti kaitsejõududes varemgi tarvitatud AK-4 kui ka AG3 põhinevad mõlemad Saksamaa relvatootja Heckler & Kochi automaadil G3, mida külma sõja ajal on kutsutud “vaba maailma paremaks käeks”, kuna see oli kasutuses paljudes Lääne ja liitlaste relvajõududes.

Kuigi AG3 on võrreldes varem Tallinna malevas kasutatud Galili automaadiga keerulisem puhastada ja lahti võtta ning kokku panna, ei anna kinnisema konstruktsiooniga AG3 nii tihti tõrkeid ja võimaldab laskmisel paremat täpsust.

Korraldajate suur tänu kuulub seenioridele, kes mehitasid valveposte, et hoida kõrvalisi inimesi laskesektorisse tulemast. Samuti täname sponsoreid, kes toetasid võistlust auhindadega: Tactical Solution OÜ, Nordic Armoury OÜ, Reorg OÜ ja Gladius Baltic OÜ