Detsembri esimesel nädalavahetusel leidis Tallinnas Plangu linnakus ja Harjumaal Lagedi alevikus aset hoonestatud alal lahingupidamise õpe staabikompanii staabikaitserühma ja siderühma ning tagalakompanii võitlejatele. Nädalavahetus kujunes põnevaks ja uudseks väljakutseks nii korraldajatele kui osalejatele ning tegevuste tunnistajateks sattunud tsiviilisikutele põnevaks vaatemänguks.
Reede õhtul alustati teoreetilise koolitusega – rühmaülemad ja jaoülemad kogunesid peale tööpäeva Plangu õppeklassi, kus neile õpetati asutatud punktis tegutsemise põhimõtteid ning sellise tegevuse juhtimist.
Tallinnas on valitud välja 23 avalikku varjumiskohta, millest kaks asuvad Nõmmel: Nõmme Maja (Nõmme LOV) Valdeku 13 ja Nõmme Sotsiaalmaja Pihlaka 12.
Rohkem infot kriisivalmiduse kohta:
https://www.tallinn.ee/et/kriisiennetus
https://www.tallinn.ee/et/nomme
Soovid anda oma panuse riigikaitsesse ja kriisivalmidusse, siis liitu Kaitseliidu või Naiskodukaitsega Nõmmel.
Mais alanud Nõmme malevkonna sõdurioskuste kursus (SOK) on suvel ja sügisel jõudsalt edenenud ning peagi jõudmas lõpusirgele. Novembris toimunud 7. nädalavahetuse veetsid kursuslased lasketiirus, kus õpiti laskmist ebastandardsetest laskeasenditest ning sooritati ka põhilaskeväljaõppe lõpuharjutus ehk test nr. 3.
Talvel ootab kursuslasi ees veel põnev pioneeri-nädalavahetus ning sõdurieksam ehk lõpurännak.
Veebel Tiidu Sade
10.06.1940 – 09.11.2022
Nõmme malevkond teatab sügava kurbusega, et meie hulgast on lahkunud ustav võitluskaaslane ja relvavend veebel Tiidu Sade.
Tiidu Sade astus Kaitseliidu Nõmme malevkonda 11. mail 1993 aastal. Kaitseliitlasena oli Tiidu Sade kohusetundlik ja aktiivne tegutseja, mis ei jäänud ka malevkonna juhtkonnale märkamata.
Nõmme malevkonna liikmed on ühed aktiivseimad Tallinnas. Kord aastas võetakse laiguline vorm seljast ning piduriietelt pühitakse tolm. Kokku saadakse mõnusal õhtusöögil, kus lisaks parimale seltskonnale, saab ka parimaid tunnustada.
Väljavõte Nõmme Risti statuudist:
Nõmme Rist antakse Nõmme malevkonnale osutatud eriliste teenete eest, millega kaitseliitlane on
Nõmme malevkonna ja Kaitseliidu hüvanguks andnud märkimisväärselt suurema panuse kui
tavakaitseliitlaselt nõutav.
Nõmme malevkonna sünnile pani aluse Eesti Kaitse Liidu Harjumaa ja Tallinna ülema alam-oberst P.Kanni poolt antud korraldus 12.jaanuaril 1918 lipnik H.Vismanile luua Nõmme osakond. Pärast 1.detsembri 1924 punaste riigipöördekatset moodustati 1.jaanuaril 1925 Kaitseliidu Tallinna malev ja Nõmme malevkond viidi üle Harju maleva koosseist Tallinna malevasse.
I Maailmasõja lõpuga 11 . novembril 1918 lõppes ka Saksa okupatsioon Eestis, veel samal päeval moodustati noore riigi kaitseks relvastatud kodanike liit – Eesti Kaitse Liit. Sõjaministrile allutatud EKLi ülemaks sai kindralmajor Ernst Põdder, juhatuse esimeheks aga Johan Pitka.
Esmalt tegutseti põhikirja ja seaduseta, ent ükski põhikiri ega seadus poleks antud olukorras suutnud EKLi suunata paremini kui eeltoodud juhatuse otsusest lähtuv põhimõte: toimida ausa tahtega isamaa heaks.
Naiskodukaitse Nõmme jaoskond loodi juba 4. novembril 1925 – ajal, mil 19. sajandil asutatud Nõmme polnud mitte Tallinna linnaosa, vaid omaette alev. Ent juba järgneval aastal sai Nõmme linnaõigused.
Selsamal kuupäeval, aga 97 aastat hiljem – 4. novembril 2022 – kogunesid mitmed tänased Nõmme jaoskonna liikmed ajaloolise Nõmme raudteejaama hoonesse.
Nõmme malevkonna uued liikmed saavad anda tõutuse koos teiste Tallinna maleva uute liikmetega 11.novembril kell 19:00 Vabaduse väljakul. Kaitseliidu 104. aastapäeva puhul toimub see piduliku rivistusena, kuhu on oodatud pealtvaatajatena kõik huvilised, aga kindlasti tõotuse andjate pereliikmed ja võitluskaaslased.